Politika
27 Mayıs 2018 ( 4225 görüntülenme )

'DAHA AÇILMADAN YÜZDE 60 ZAM'

Açılışının 29 Ekim’de gerçekleştirilmesi planlanan İstanbul Yeni Havalimanı'na ilişkin gönderilen yazıda, normalde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 15 dolar olan verginin euro'ya çevrildiği ve yeni miktarın 20 euro olarak belirlendiği ortaya çıktı.

15 DOLAR’DAN 20 EURO’YA

Kokpit.aero’da yer alan habere göre, İstanbul Yeni Havalimanı için işletmesi şirket İGA, havayolu şirketlerine terminal ve yolcu hizmetlerini kapsayan vergi için yazı göndermeye başladı. Buna göre, yazıda normalde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 15 dolar olan verginin Euro’ya çevrildiği ve yeni miktarın 20 euro olarak belirlendiği dikkat çekti.

YÜZDE 60 ARTIŞ

Bu rakamla birlikte yolcu hizmet bedelindeki artış yüzde 60 olacak. Oysaki geçtiğimiz günlerde THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, 3. Havalimanı'nda bilet fiyatlarının düşeceğini söylemişti.

'İHALE ŞARTNAMESİ GEREĞİ'

Yazıda, “29.10.2018 tarihinde açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’mızda yurt dışına gidecek yolculardan İstanbul Yeni Havalimanı İhale Şartnamesi gereği beher yolcu başına 20.00 Euro yolcu hizmet ücreti alınacaktır. Diğer (iç hat, dış-iç, transit-transfer) yolcu hizmet ücretleri halen Atatürk Havalimanı’nda uygulanan ücretlerle aynı olacaktır” denildi.

HANGİ HAVALİMANINDA NE KADAR?

Halen dış hatlar için yolcu hizmet bedeli, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 15 dolar, Antalya, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum ve Muğla Dalaman’da 15 euro olarak uygulanıyor. Rakamlar Zafer Havalimanı’nda 10, Gazipaşa’da 12, Zonguldak Çaycuma’da ise 5 euro.Kaynak: sputnik news

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ