26015 görüntülenme08 Nisan 2019
İstanbul seçimlerinde tartışmalar sürerken, MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TVO'da katıldığı "Duruş farkı" adlı programda, konuyla ilgili olarak dikkat çeken sözler sarf etti.

Yerel seçimlerin son bulmasına rağmen, seçimler hala konuşuluyor... Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. Ancak AKP’nin itirazlarının ardından sandıklar yeniden sayılmaya devam ediliyor.

‘AKP KENDİ SEÇMENİNİ İSTANBUL’DAN ANADOLU’YA KAYDIRDI’

İstanbul seçimlerinde tartışmalar sürerken, MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TVO'da katıldığı "Duruş farkı" adlı programda, konuyla ilgili olarak dikkat çeken sözler sarf etti. AKP'nin seçimleri kaybettiğini ve AKP'nin kendi eliyle seçimleri verdiğini ifade eden Enginyurt, "Sorgulanması gereken bir şey varsa, önce sistem sorgulanmalı" dedi. Cemal Enginyurt, şu ifadeleri kullandı:

‘EN AZ 500 BİN AKP VE MHP SEÇMENİ SON İKİ AYDA YER DEĞİŞTİRDİ’

"Seçimi sistem kaybetti. Nedir bu sistem, İstanbul’dan Anadolu’ya son 2 ayda ikametgahını alıp oy kullanmaya giden sayısı 557 bin. Bunun en az 500 bini AK Parti ve MHP seçmeni. CHP, HDP, İYİ Partililer İstanbul’u terk etmedi. Dolayısıyla önce bu sistem sorgulanmalı"

‘MESUDİYE’YE 250 OTOBÜSLE SEÇMEN NAKLİ YAPILDI’

“Bir örnek vereyim, Mesudiye ilçesinde seçmen sayısı 26 bine çıktı. Bunlar 250 otobüsle İstanbul’dan geldi. Bunlar 10 bin kişi eder. Dolayısıyla zaten AKP seçimi on binle kaybetti. Sadece Mesudiye’ye gelen 37 bin, bunların yedi bini başka partiden olsa, geri kalan 30 bini AKP’li. Oy kullanma yerlerdeki artıştan bunların AKP’li olduğunu biliyoruz.” Diyerek seçmen nakli işini eleştirdi.

‘AKP ANADOLU’DA SEÇİMLERİ DESTEKLEMEK İÇİN SEÇMENİNİ GÖNDERDİ’

"AK Parti seçimi 10 bin oyla kaybetti" diyen Enginyurt, "Seçimi ne İmamolu ne de diğerleri kazanmadı, seçimi sistemin hatasından dolayı AK Partililer kaybetti. AKP Anadolu’ya göçtüğü için AKP seçimi kendi eliyle kaybetti. Ak parti kendi seçmenlerini Anadolu’ya göndererek kaybetmiştir. 500 bin farkla alınacak seçim, kendi elimizle teslim edilmiştir" dedi.

Kaynak: odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ