Kılıçdaroğlu’na saldırıya CHP’den 81 ilde tepki…
CHP, yurt genelinde Kılıçdaroğlu'na saldırıyı kınamak için meydanlara çıktı. İstanbul'daki eylemin adresi Şişhane Meydanı'ydı. Okunan ortak mesajda "Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürüklemeye çalışanlara karşı uyanığız" denildi ve gereken önlemleri almayan Ankara Valisi Vasip Şahin ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifaya çağırıldı.

ŞİŞHANE’DE MAHŞERİ KALABALIK

CHP il teşkilatları, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınamak üzere 81 ilde, saat 12.00'de eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Ankara’daki eylemin merkezi CHP Genel Merkezi’ydi. İstanbul’daki eylemlerin adresi ise Şişhane meydanı oldu. İstanbul İl Başkanlığının da bulunduğu Şişhane’deki meydan, vatandaşlar tarafından hınca hınç dolduruldu. Eyleme, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Burada bir konuşma yapan İmamoğlu’nmun açıklaması şöyle;

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAPILMIŞ BİR SALDIRIDIR”

” Herkes cezasını çekmelidir. İstifa etmesi gerekenler hemen istifa etmelidir. Bu yapılan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırıların ona yapılanı buna yapılanı yoktur. Kime yapılırsa yapılsın bu millet bu insanlar gelir ona karşı hep birlikte karşı durur. Genel Başkanımızın yanındayız. Aynı zaman da biz bu saldırılar kime yapılırsa yapılsın onun da yanında oluruz demokrasi adına.”

‘MİLLETÇE SÜKUNETE İHTİYACIMIZ VAR’

“ Milletçe sukünete ve Genel Başkanımızın kararlı ve vatansever tavrına uymak zorunluluğumuz var. Saygın davranmalı ve saygın olmalıyız. Bu ülkenin, son dönemde gördüğü tavırlarıyla davranışlarıyla onur duyduğum o güzel devlet adamlığı duruşuyla insanlığıyla, Türkiye Cumhuriyeti tarihine geçmiş olan Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na tüm İstanbul’un selamlarını buradan iletiyoruz.”

‘BU PLANLI BİR İŞTİR’

“Cumhuriyeti’nin korucuyusu olmalıyız. Biz, vicdanlı insanlarız. Her şeye rağmen vatanı için milleti için her fedakarlığı yapan bir topluluğuz. Bu hareketi yapan bir vatandaş topluluğu değil, tasarımlı planlı bir iştir. Sakın birine kin duymayın. Sağınızdaki solunuzdaki insanlara kin duymayın. Bu planlı ve tasarımlı işin de açığa çıkmasını istiyoruz. Takipçisi olacağız.”

‘ARTIK KAVGA DEVRİ BİTTİ’

“ Güleryüzlü, kararlı, vicdanlı ve ahlaklı herkesi kucaklayacak insanlar olacaksınız. Birilerinin çekmek istediği alana girmeyeceğiz. Kavga isteseler de onları öyle yalnızlaştıracağız ki kendi kendilerine kavga edecekler. Kavga edecek malzeme de insan da vermeyeceğiz. Kendi kendilerini dövecekler. Bu millet sizin vicdanınızı, kucaklamanızı istiyor. Güler yüzünüzden vazgeçmeyin.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’daki eylemde basın açıklamasını CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptı.İşte 81 ilde aynı anda okunan, İstanbul’da Canan Kaftancıoğlu’nun duyurduğu o mesaj;

‘BU SALDIRI SIRADAN BİR İŞ DEĞİLDİR’

“Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir.”

‘BU SALDIRIYA ZEMİN HAZIRLAYANLAR BELLİDİR’

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ