İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un Meclis gündemine taşıdığı gıda terörüne ilişkin araştırma önergesi AKP ve MHP'nin oyları ile reddedildi.

‘BOZUK GIDALAR HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Türkiye'de gıda sahteciliği adı altında yapılan "gıda teröründe" ciddi oranda artışların görüldüğünü belirterek, tüketilen gıdaların büyük bir bölümünde firmalar ve kişilerin merdiven altı taklit ve tağşiş gıdalarını üreterek piyasaya sürdüğünü söyledi. Bu ürünlerin halkın sağlığını tehdit ettiğine işaret eden Yokuş, "Gıda ürünleri içerisinde hile yapılmayan ürün neredeyse yok gibi" dedi.

ÖNERGEYE AKP-MHP ENGELİ
Gıda sahteciliğine ilişkin örnekler veren Yokuş, para cezalarının yetersizliği nedeniyle bakanlıkların kamuoyuna ifşa ettiği firmaların isim değiştirerek hileli üretimlerine devam ettiğini kaydetti. İYİ Parti'nin grup önerisi kabul edilmedi.

‘GIDA SAĞLIĞI KONUSUNDA TEDBİR ALINSIN İSTEDİK, KABUL ETMEDİLER’

Yokuş, sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ''İYİ Parti Grubunun İnsan Sağlığını tehdit eden Hileli gıda üretiminin (Gıda terörü) araştırılması ve gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik vermiş olduğu Meclis araştırma önergesi Ak Parti grubunun 'ret', MHP'nin 'çekimser' oyları ile Meclis Genel Kurulundan geçmedi'' dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ