3654 görüntülenme03 Haziran 2020
Geçtiğimiz ay eski AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı oldu. Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın, Şamil Tayyar’ın başkan yardımcısı olarak atanmasına ilişkin yazısı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

‘ORHAN MİROĞLU ŞAMİL TAYYAR, AKP’NİN MEDYA KANADI’
“Tayyar, AKP’den 24, 25, ve 26’ncı dönem Gaziantep milletvekilliği yapmıştı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan şu ifadeleri kullandı: Orhan Miroğlu, Hüseyin Yayman, Markar Eseyan, Mustafa Canbey, Hatice Kübra Öztürk, Emre Cemil Ayvalı, Büşra Paker’den oluşan Tanıtım Ve Medya ekibimize Şamil Tayyar da katıldı. Hayırlı olsun.”

Haber işte bu.
AKP’nin medya kanadında yer alan Şamil Tayyar’ı Türk Ordusuna karşı kurulmuş kod Ergenekon kumpasında ekran görüntüleri ve açıklamalarından tanıyoruz. Hele ki Orhan Miroğlu’nu PKK terör örgütü ve siyasi kanadı HDP’yi savunan açıklamarından tanıyoruz. Ve şimdi bu HDP savunucusu AKP’nin medya kanadında yer aldı. Yani AKP’yi, siyasi görüşlerini ve sorunlara çözüm yolunu halka anlatacak. İşte bu biraz garip. Hatırlayınız…

ŞİMDİ YIL 2019...
ERDOĞAN MECLİS SALONUNU TERK ETTİ

TBMM Genel Kurulu'nun 23 Nisan özel oturumunda kürsüye HDP Eş Başkanı Pervin Buldan çıkınca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler salonu terk etti. Erdoğan ayrıca, meclis çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada "İstiklal Marşı'nı söylemeyenleri, Mehmetçiği şehit edenleri, onlarla omuz omuza olanları dinleyelim mi?" ifadelerini kullandı.

SOYLU: ‘HDP DİYE BİR SİYASİ PARTİ YOKTUR’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Bana kimse Demirtaş ziyaretini izah edemez. HDP diye bir siyasi parti yoktur. PKK'nın bir siyasi kolu vardır' dedi. Soylu sözlerine devamla ‘HDP diye bir siyasi parti yoktur. PKK'nın bir siyasi kolu vardır. Bir tekinin, bir tek milletvekilinin kendi adına özgür iradesi söz konusu değildir, olamaz böyle bir şey. Demirtaş ile verilen mesaj PKK'ya verilmiştir.'' Diye konuştu.
Durum bu.

UNUTMADIK
Gençliğiniz dağlarda geçmiş, terörle mücadele ile. Yanınızda görev yapmış binlerce vatan evladı, uzmanlar, astsubaylar, subaylar, köyleriniz, köylüleriniz hep birlikte mücadele etmişsiniz teröre karşı. Sadece asker değil, polisi var, öğretmeni var, ebesi var, hemşiresi doktoru var. Onların aileleri var. Yan yana getirseniz milyonlarca insan eder bu, acı çekmiş, zorluğa katlanmış, sıkıntı çekmiş. Buna yandığımız yok! Yüreğimiz rahat bizim geçen yıllarımızdan, pişmanlığımız da yok, olamaz, olmayacaktır da. Şehit verdik, hepimiz birden ‘vatan sağolsun’ dedik. Gazi olduk, hepimiz birden ‘Türk Milleti sağolsun’ dedik. Acılarımızı yüreğimize gömdük biz, gözyaşı dökme lüksümüz bile olmadı bizim!

PEKİ YA ŞİMDİ?
Bakın şu ekranlara. Teröristler olmuş ihbarcı gizli tanık, caniler olmuş akademisyen, katiller olmuş sanki halk kahramanı! Bakın işte, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine 48 saat kala İmralı’da yatan teröristbaşının mektubu ‘Kamuoyuna Duyuru’ denilerek Anadolu Ajansı tarafından servis edilmedi mi? Mektuba aracı olan sözüm ona bir akademisyen ekranlara çıkıp bu katil için ‘yerli ve millidir’ demedi mi? Bu yetmezmiş gibi 92’de bizzat benim komuta ettiğim Şemdinli hudut taburunun Alan, Aktütün ve Derecik karakollarına saldıran Osman Öcalan TRT Kürdi ekranlarında canlı yayına çıkarılmadı mı? Bu terörist 74 askerimizin katili değil miydi?

ERDOĞAN’DAN TRT/ÖCALAN’A DESTEK
İşin bir başka acısı… Erdoğan Japonya’ya resmi seyahate çıkıyor ve TRT’ye çıkarılan o katil için ‘Ben bu kişinin kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum’ diyordu. Bu kişi derken de başına ‘terörist katil’ gibi hak ettiği sıfatları hiç eklemiyordu. Havalimanında aynen şunları söyledi;

‘Doğrusu ben Osman Öcalan’ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyorum. Ancak TRT Kürdi’ye müracaat yapmışsa bunu da TRT’deki arkadaşlarım bilirler. Kürdi’yi kurduğumuzda kimse ‘neden kurdunuz’ demedi. TRT’yi yönetenler bütün hassasiyetleri göz önüne alarak adımlarını atarlar, Kürdi’nin reytingleri yükseltmeyi de düşünür. Ülkeye neyin nasıl faydalı olacağını da düşünür. Buna göre adım atmışlardır’

HEPSİ BİLİYORDU
Erdoğan’ın özetle ‘Bu kişi TRT’ye gelmiş konuşmuş, iyi de olmuş’ dediği Osman Öcalan’ın şehit ettiği 74 asker benim yanımda şehit düştü. Ve Erdoğan bunu biliyordu çünkü bu konuşmasından iki gün önce Cumhurbaşkanlığına resmen şikayet yapılmıştı. CİMER’de kaydı var. Kaldı ki bu gerçek sadece bugünün gerçeği değildi ki… Tam on yıl oldu on yıl. 2008’de sizlerin huzuruna çıktığım Show Tv Siyaset Meydan programında açık açık her şeyi anlatmış ve ‘bu katil şehitlerimin katilidir, yakalayın yargılayın’ diye haykırmıştım ama demek duyan olmamış!

Şimdi düşünüyorum da bu katili TRT’ye çıkaranlar hakkında bir yargılama yok. Üstelik bu katil hakkında açılmış bir dava da yok ki hala ‘gel bakalım albayım ne biliyorsan anlat’ diyerek çağıran olmadı. Şu ana kadar ifademe dahi başvuran olmadı. Hal böyle olunca kendi kendime diyorum ki bu gidişle bu Osman Öcalan bir siyasi parti kurar. Nasıl olsa Öcalan’a böyle bakan gözler kırmızı bültene de mutlaka bir çare bulur. Belki ilk seçimlerde Meclis’e girer, belki de Cumhurbaşkanı Yardımcısı olur, kim bilir?

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ