İstanbul Kartal’da Yalı Mahallesi’ndeki Fevzi Çakmak Camii’nde imam, AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım için oy isteyerek Millet İttifakı’na ve İmamoğlu’na “Namaz kılmayan, şehitlerle dalga geçen, din iman bilmeyen” şeklinde iftira attı.

‘CEMAATTEN TEPKİ TARTIŞMA ÇIKTI’


 Seymen olay hakkında ‘ Yalı Mahallesi’ndeki Fevzi Çakmak Camii’nde imam, AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım için dua edip oy istedi. Bununla da yetinmeyen cami imamı, Millet İttifakı’na ve Millet İttifakına ve adayına “namaz kılmayan, şehitlerle dalga geçen, din iman bilmeyen, kuran okumayan vb.” şeklinde iftira attı. Şahsen arkasında kılınacak namazın namaz olmayacağına inandığımdan camiden çıktım. Ben çıkarken cemaatten bir grup daha camiden ayrılıyordu. İçeride de tartışma büyüyordu’ diye konuştu.

Konuya ilişkin Twitter hesabından bir açıklamada bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, olayı şöyle anlattı;

‘CAMİDE SİYASİ TARTIŞMA’

“Şahsen arkasında kılınacak namazın namaz olmayacağına inandığımdan camiden çıktım. Ben çıkarken cemaaten bir grup daha camiden ayrılıyordu. İçeride de tartışma büyüyordu. Allah ıslah etsin. Halkı bölen, kin ve nefret saçan bu kişi senin memurun, bu gibilerden Müslümana imam olmaz. Camileri ne hale getirdiniz?”

‘CEMAATTEN TEPKİ’
"Kartal Yalı Mahallesi,Mareşal Fevzi Çakmak Camiinde, İmamet makamını işgal eden meczup, açıktan açığa @BY için oy isteyip, Millet İttifakına ve adayına “namaz kılmayan, şehitlerle dalga geçen, din iman bilmeyen, kuran okumayan vb.” şeklinde iftira attı. Şahsen arkasında kılınacak namazın namaz olmayacağına inandığımdan camiden çıktım. Ben çıkarken cemaatten bir grup daha camiden ayrılıyordu. İçeride de tartışma büyüyordu. Allah ıslah etsin.

‘BU İMAMDAN MÜSLÜMAN İMAM OLMAZ’

Ey Diyanet işleri başkanı, halkı bölen, kin ve nefret saçan bu kişi senin memurun, bu gibilerden Müslümana imam olmaz. Camileri ne hale getirdiniz? Gereğini yapmaz isen vebali de günahı da boynuna. Allah şu mübarek #cuma gününde müslümanların mescitlerde toplanmasını, helalleşmesini, bayram yapmalarını, namazı birlikte kılmalarını farz kılmış.@diyanetbasin duyurun bunu başkanınıza; hangi yüzle helallik alacak?

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ