Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2441 görüntülenme )

Çukurca'da Terör!

Önce köprüleri havaya uçurmuşlardı, şimdi karayolunu...
  Hakkari-Çukurca Karayolunda İki Ayrı Patlama

Terör örgütü PKK, Hakkari-Çukurca karayolunun 40 ve 55'inci kilometrelerinde önceden döşediği patlayıcıları infilak ettirdi. Patlamalarda da ölen ve yaralanan olmadı.

Hakkari-Çukurca Karayolu'nun 40 ve 55'inci kilometrelerinde terör örgütü  PKK'lılar yoldaki menfezlere önceden döşedikleri patlayıcıları patlattı. Her iki patlamada da ölen ve yaralanan olmadı.
PATLAYICILAR İKİ NOKTADA MENFEZE DÖŞENDİ
Hakkari'nin  Çukurca karayolunun 40'ncı kilometresindeki Taşbaşı ile 55'inci kilometresinde  Doğanlı köylerindeki karayolunda menfezin altına terör örgütü  PKK'lılar tarafından önceden döşenen patlayıcı akşam saat 17.00 sıralarında patlatıldı.

ENERJİ NAKİL HATLARINDA HASAR OLUŞTU
Ölen yada yaralananın olmadığı patlamada yolda büyük çukurlar oluştu. Patlama nedeniyle  Çukurca ilçesine verilen enerji nakil hatlarında da hasar meydana geldi. Bölgeye giden VEDAŞ ekipleri, hasar gören enerji nakil hatlarını onardı(Haberler.com)
Özellikle Hakkari, Yüksekova, Şemdnli ve Çukurca'da köprü ve menfezlerin havaya uçurulması, teröristlerin yine bir eylem hazırlığı içerisinde olduklarını işaret ediyor.

13 Ağustos'ta HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi 
Dağlıca  bölgesine ulaşımı sağlayan köprü, PKK'lı teröristler tarafından patlatılmıştı.
Bu köprü; Yüksekova- Dağlıca karayolunun 45'inci kilometresinde ve Dağlıca Köyü ile burada konuşlu Tabur Komutanlığı'na ulaşımı sağlayan Şehri köprüsüydü.

16 Ağustos'ta bunu ikinci bir köprü olayı izledi. 

PKK'lılar, Yüksekova-Dağlıca karayolunun 20'nci kilometresindeki Gürkavak Köyü yakınlarında bir köprüyü patlayıcıyla havaya uçurdu. Ve sonrasında Türkiye, 16 askerin şehadetine yolaçan Dağlıca saldırısına tanık oldu.

Şemdinli bölgesi Beyyurdu-Konur-Aktütün güzergahını Şemdinli'ye bağlayan köprüler de aynı süreçte PKK'lı teröristler tarafından havaya uçurulmuştu.

Şimdi Çukurca haberi geldi; teröristler iki ayrı noktada Çukurca karayolunu kesti; patlattı.

Dolayısıyla Dağlıca olayından ders alan bir siyaset, PKK terör örgütünün Çukurca-Şemdinli hattında yeni ve daha büyük bir eyleme hazırlanmakta olduğunu düşünmelidir.
Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ