Daha önce FETÖ okullarına verilen devlet desteği bu kez İstanbul Fatih’te İsmailağa Cemaati’ne verildi. Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerini İsmailağa Cemaati’ne ait kurslara yönlendirmek için talimat verdi.

Odatv’nin ulaştığı belgeyle, FETÖ okullarının ardından bir cemaate daha devlet tarafından verilen destek resmiyet kazanmış oldu. Belgenin ortaya çıkmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya konuyu zaman kaybetmeden Meclis’e taşıdı.

'MİLLİ EĞİTİM: İSMAİL AĞA'YI TANITIN'


Olay, MEB Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 23 Mayıs’ta ilçedeki tüm okullara gönderdiği talimatıyla gerçekleşti. “Kuran Kursu Öğrenci Kayıt İşlemleri Broşürleri” konu başlığıyla okullara gönderilen yazıda, İsmailağa Kuran kursunun tanıtım broşürlerinin ilkokul, ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu ile İmam Hatip Liselerine duyurulması istendi.

‘HER YERE ASIN’


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yazısında cemaatin, broşürlerinin okullardaki ilan tahtalarına asılması ve el broşürlerinin dağıtılması istendi. Üstelik Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü söz konusu tanıtım broşürlerinin görünür yerlere asılarak, öğretmenlere, personellere, velilere ve öğrencilere duyurulmasını istedi.

Skandal yazı sonrasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya harekete geçti. Bir soru önergesi hazırlayan Kaya, konuyu Meclis’e taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle verilen önergede Kaya, “Bu olay istisna mıdır? Türkiye genelinde uygulanmakta mıdır” diye sordu.

CEMMAT İÇİN KAVGALAR BİTMİYOR

cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile İsmailağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden Metin Balkanlıoğlu birbirleri hedef alan açıklamalarda bulundu.

Balkanlıoğlu, sosyal medyada yayımladığı konuşmasında Cübbeli için, “Başımızın belası adam, başımızın belası… Paraya ve şöhrete tapan bir adam desem yeridir. Ne Mahmut Efendi’yle bir alakası var, istismardan başka bir şey yok. Kendi başına buyruk. Eline mikrofonu alan istediği gibi konuşuyor” ifadelerini kullandı. Balkanlıoğlu “Herkes delikanlı olsun ehli sünneti kullanmasın Mahmut Efendi’yi kullanmasın” dedi.

Kaynak: Odatv.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ