Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin yurtdışı ziyareti nedeniyle Çarşamba gününe alınan grup toplantısında konuştu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından önemli satırbaşları;

‘EYY BATI, EYY ARAP LİGİ, BU DEVRAN ELBET DÖNECEK’

“Tamamen yalnız bırakılmıştık. ‘Size terörde nasıl yardımcı olabiliriz’ diye gelen bugüne kadar hiç olmadı. Eyy Batı, Eyy Arap Ligi bu devran elbet dönecek. Asla böyle bir duruma düşmenizi istemeyiz. Ama yarın öbür gün siz de aynı durumla karşı karşıya kalacaksınız. O gün karşınıza birileri teröristlere destek vermek için karşısına çıkacak. Bakalım teröristleri destekleyenlere siz ne diyeceksiniz, nasıl davranacaksınız? Bu dünya etme bulma dünyasıdır.”

‘EN AZINDAN KARIŞMAYIN’

“ Türkiye bu mücadeleyi Allah’ın izniyle başarıya ulaştırır. Kendinizi güvende sandığınız sırça köşkünüz üzerinize düştüğünde bakalım teröristlere bu günkü gibi sahip çıkmaya devam edecek misiniz? Gelin bu mücadelede Türkiye’nin yanında yer alın en azından karışmayın. NATO üyesi ülkeler YPG’nin yanında yer alıyor onlara her türlü desteği veriyor. Başta Amerika. 90 km aşkın tüneller var. Bunun çimentosu Laferga, ülkesi Fransa. Bunları millete nasıl anlatacaksınız?”

‘AZDAN AZ ÇOKTAN ÇOK GİDER’
“Bizi ekonomik yaptırımla tehdit edenlere de diyoruz ki; azdan az gider çoktan çok gider. Çanakkale’de bir tas çorbayı paylaşan milletin torunlarıyız. Biz de açtığınız her yaranın çok daha büyüğü sizin ekonominizde açılır. Bizim kesilen sakalımız çok daha gür şekilde yerine gelir. Suriye konusunu görüşmek üzere ülkemize gelecek veya bizi arayacak olan herkes Türkiye’nin bu yaklaşımını göz önünde buldurarak hazırlıklarını yapmalıdır”

‘VİZE KOYMUŞLAR, GELMESEK NE OLUR, BATAR MIYIZ’’

“Bize ülkelerine girme yasağı koyanlar bunu iyi düşünsün. Türkiye gibi bir devlete siz ülkenize girme yasağı koyacaksınız. Gelmesek ne olur… Batar mıyız, biter miyiz. Çok mu meraklıyız. Düşünün, sahşıma aileme 3-4 tane bakan arkadaşımıza vize yasağı koyuyor. Bu siyasetten zerre kadar nasibini almış olan insanlara yakışır mı? Bir ülkeye bir devlete bu yakışır mı?”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ