Türkiye'deki güncel corona virüsü vakaları ve yaşanan can kaybı açıklandı. Bugün 2 bin 936 yeni vakanın tespit edildiğini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 89 kişinin de hayatını kaybettiğini belirtti.

BAKAN KONUŞTU
Böylece Türkiye'deki toplam vaka sayısı 117 bin 589'a toplam vefat sayısı ise 3 bin 081’e yükseldi. Bakan Koca ‘Test sayısındaki artışa kıyasla vaka sayısındaki artış öngörülebilir düzeyde. İyileşen hastalarımızın sayısı 44.000'i, toplam vaka sayımızın da üçte birini geçti. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Tedbirde ısrarcı olalım’ dedi.

ÇIRAY ‘BAKAN’IN VERDİĞİ BİLGİLER DOĞRU DEĞİL’
İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugünkü basın toplantısına ilişkin değerlendirmede bulundu.Bakan Koca'nın verdiği bazı bilgilerin doğru olmadığını söyleyen Çıray, "Sağlık Bakanı çıktı, tüm yayınlar kesildi ve sadece propaganda yaptı. Doğru olmayan bir sürü bilgi verdi. Peki biz kaç kanalda konuşabiliriz, kaç gazete anlattıklarımızı yazar?" dedi.

İMAMOĞLU: ‘ÖLÜM RAPORLARINDA COVİD GEÇMİYOR’
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'daki ölüm oranlarına değinen İmamoğlu, geçtiğimiz yıllara göre bu yıl gerçekleşen ölüm oranlarında yüzde 3035 arasında bir fark olduğunu söyledi. İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

‘BULAŞICI HASTALIK DİYE RAPOR VAR COVİD DİYE YOK, ANCAK ÖLÜM SAYISINDA BİR ARTIŞ VAR, GEÇEN YILLARA GÖRE YÜZDE 3035 FARK VAR’
*İstanbul’da vefat eden vatandaşlarımızın sayısı Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı tarafından işleme alınır. Bunun için sayılar bizim elimizden geçiyor. Dolayısıyla bu sayılar üzerinden bizi şaşırtan bir husus varsa bunu biz ilgili kurullarla paylaşırız. Hepimiz biliyoruz ki açıklanan güncel verilerde, ölüm sayısında bir artış var. İstanbul’daki ölüm oranları geçtiğimiz yıllara göre oldukça farklı. Bu senenin ölüm oranlarına baktığımızda son iki seneye göre ölüm oranında yüzde 3035 oranında bir farklılık var.”

ÖZDİL ‘ÖLEN ÖLÜR KALAN KALIR ZİHNİYETİ’
Öte yanda Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı koronavirüs vaka ve ölüm sayılarını başından bu yana güvenilir bulmadığını örneklerle yazan Yılmaz Özdil, toplumun da artık ölüm sayılarından daha çok bir an önce piyasaların açılmasını beklemeye girdiğine dikkat çekti. Özdil;

‘KORONADAN ÖLMÜŞ DOKTORUN RAPORUNA BİLE ÖLÜM NEDENİ CORONADIR DİYE YAZILMIYOR’

“Türkiye'de koronadan ölen doktorların ölüm raporuna bile korona yazılmıyor. Ama, insanlarımız samimiyetle, Türkiye'nin ölüm sayısında Almanya'dan katbekat iyi olduğuna inanıyor. İsminin önünde profesör sıfatı taşıyan, başhekimlik, dekanlık, rektörlük kovalayan bazı arkadaşlar, yandaş televizyonlara çıkıyor, sırf şahsi ikballeri için Almanya'dan daha başarılı olduğumuzu anlatıyor.”

VİRÜS SIĞINMACILARA DOKUNMUYOR’
Yurt dışında 6 milyon Türk vatandaşı yaşıyor, 358’i koronadan hayatını kaybetti. Türkiye’de 7 milyon mülteci yaşıyor hiçbirine korona dokunmadı. Japon ilacından bile daha mucizevi değil mi? Eeee… Ne diyelim. Kendi düşen ağlamaz…”

Kaynak: Sağlık Bakanlığı/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ