Geçtiğimiz gün, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela'yla ilgili yaptığı Twitter paylaşımında bir skandala imza attı. Paylaşılan haritada Türkiye ikiye bölünmüş olarak gösterilirken, Sözcü'nün ulaştığı Amerikalı yetkililer "yanlışlık olmuş" dedi, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Adının açıklanmasını istemeyen Amerikalı yetkili, mesajın Pompeo tarafından geri çekilip çekilmeyeceği konusunda, “Genellikle twitter mesajları geri çekilmiyor ya da silinmiyor. Bu konuda bir şey söylemek mümkün değil” dedi.

TÜRKİYE’Yİ ORTADAN İKİYE BÖLMÜŞLER

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun Twiter’da paylaştığı, dünya üzerinde Türkiye’yi tam ortadan ikiye bölünmüş gösteren haritaya ilişkin mesaj, Venezuela konusunda. Venezuela’da seçilmiş lider Maduro’nun yerine ABD, Meclis Başkanı Guaido’yu “devlet başkanı” olarak tanımış, Türkiye ise Venezuela’da tarafını Maduro’dan yana belirlemişti.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI POMPEO BU BÖLÜNMÜŞ HARİTAYI PAYLAŞTI

Pompeo’nun Twitter mesajında paylaştığı videoda, Maduro yerine Guido’yu “devlet başkanı” olarak tanıyan ülkeler işaretleniyor. Ancak bu yazılı mesaja eşlik eden dünya haritasında Türkiye, tam ortadan ikiye bölünmüş şekilde gösterildi.

EKRANLAR BU VAHİM OLAYI KARARTIYOR

Ajanslara düşen haber işte böyle… Kamuoyu bu olumsuz duruma tepkili, tepkisi bu habere gösterilen ilgiden anlaşılıyor. Ancak ana haber ajansları ve ekranlar konuyu ülke gündemine taşıyıp kamuoyunu bilgilendirmeyince, yetkililerinin de dikkatini çekmeyince bir süre sonra gündemden bilinçli olarak düşürülüyor.

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, bugünkü köşesinde bir okurundan gelen açıklamayı paylaştı. Gelen açıklamaya göre, ABD Dışileri Bakanı Pompeo’nun ‘Türkiye’yi ortadan bölünmüş’ gösterir haritasıyla Yunan Başbakanı’nın Türkiye ziyaret süreci birbiriyle çakışıyor. Üstelik Pompeo’nun yayımladığı haritayla da Yunan’a Megalo İdea dediği ‘Eski Bizans’ı hortlatmayı’ amaçlayan haritası da birbiriyle örtüşüyor. Açıklama şöyle;

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ