CHP’nin Ankara’da Mansur Yavaş, Antalya’da Muhittin Böcek, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Adana’da Zeydan Karalar’ı belediye başkan adayları olarak belirledi.

CHP milletvekilleri Tanju Özcan Bolu’dan, Fatma Hürriyet Kaplan İzmit’ten aday gösterildi. CHP'nin 4. grup adaylarının belirlendiği Parti Meclisi (PM) toplantısında 67 belediye başkan adayı daha netleşti. Böylece 531 belediye başkan adayı ortaya çıkmış oldu.

ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ

PM toplantısında Ankara sürprizi yaşandı. PM öncesi gerçekleşen MYK toplantısında Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara adayı olarak Mansur Yavaş'ın PM’ye sunulmasını istedi. Bu talep onay gördü. Ankara’da Yavaş’ın adaylığı PM’de yapılan oylamada 45 kabul oyuna karşı 12 ret oyuyla benimsendi. YAVAŞ CHP ÜYESİ OLABİLİR

Daha önce CHP'den istifa eden ve henüz CHP'ye üye olmayan Yavaş'ın tekrar üye olup olmayacağı bilinmiyor. Yasal olarak üye olmayan bir kişi de aday gösterebiliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun “Kılıçdaroğlu ve Yavaş'ın diyaloğu ile üyeliği her an gerçekleşebilir” dedi.

İSTANBUL’DA İMAMOĞLU

PM'den İstanbul Büyükşehir için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir için Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Antalya Büyükşehir için Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek onay aldı. Mersin Büyükşehir adayının da listede olması bekleniyordu ancak uzlaşma sağlamadı ve Mersin kararı ertelendi. Mersin'deki anketlerde yüzde 43 ile Fikri Sağlar önde çıkıyor.

CHP, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için daha önce 7 büyükşehir, 20 il belediyesi olmak üzere toplam 464 aday açıklamıştı. Son PM toplantısında ise 4'ü büyükşehir olmak üzere toplam 67 belediye başkan adayı netleşti. Böylece toplamda 531 belediye başkan adayı ortaya çıktı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ