Ana Sayfa
14 Nisan 2019 ( 755 görüntülenme )

CHP'Lİ İsim Mazbata için Tarih Verdi!

CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili ve Parti Okulu Sorumlusu Aytuğ Atıcı, İstanbul'da devam eden seçim sürecine ilişkin “Biz en geç pazartesi günü mazbatayı alacağımıza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.


Maltepe'de bulunan CHP’li milletvekilleri oy sayma işleminin tüm engellemelere karşın bugün biteceğini belirterek, yarın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı alacağını söyledi.

CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili ve Parti Okulu Sorumlusu Aytuğ Atıcı, önceki gece oy sayımının durdurulmasına neden olan kargaşayı AKP ve MHP’nin yarattığını kaydederek, şunları söyledi:

“İlçe seçim kurulu hakiminin tuttuğu tutanak da bunu doğruluyor. Burada sayımın yavaşlatılması için kendi elemanlarını masalardan kaldırarak memur üyeleri de masalardan kalkmaları yönünde tehdit ettiler. Bizler son derece tecrübeliyiz. Parti Okulu’nun sandık eğitimleri alan arkadaşlarımız bu durumlara mahal verilmemesi gerektiğini biliyorlar. Çünkü o anlarda bir oy çuvalanın kaybolması ciddi sıkıntılara yol açabilir."

MAZBATA PAZARTESİ

Atıcı, “Biz en geç pazartesi günü mazbatayı alacağımıza inanıyoruz. YSK’nın hukukun üstünlüğüne bakarak karar vermesi gerek. Milletin iradesinin üzerinde bir irade olmaması gerekiyor. 13 gündür bir taşkınlığımız yok. Biz verdiğimiz sözün arkasında durmak istiyoruz. Verilen her oyu koruyacağımızı söyledik. Öyle de yapıyoruz. Milli iradeye sahip çıkıyoruz” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Maltepe’de süren oy sayımına ilişkin olarak “AKP kendi hamlesini söyledi. Muhtemelen mazbata alındıktan sonra seçimin iptali yönünde bir başvuruda bulunacaklar. Ama bu söylemiş oldukları gerekçelerin mantıklı bir biçimde ortaya çıkmış olması gerekiyor. Şu ana kadar yapmış oldukları itirazların hiç birinde somut bir delil yok” ifadelerini kullandı.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ