Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Kasım 2019'da Atatürk’ü anma törenlerinde yaptığı ve Harf Devrimi'ni hedef aldığı konuşması İletişim Başkanlığı tarafından kitap haline getirilerek liselerde dağıtıldı.

ERDOĞAN: HARF DEVRİMİYLE HER ŞEYİ SIFIRLADILAR' DEMİŞTİ

Erdoğan’ın, “Ülkemizde yıllardır en büyük ticaret Atatürk ve cumhuriyet ticaretidir. Harf devrimiyle adeta her şeyin sıfırlandığını eklediğimizde elbette ülkemiz okuma-yazma oranının çok düşük olduğu bir dönem yaşadı ama bunun suçunu Osmanlı’ya yüklemek bir bühtandır” sözleri tepki çekmişti.

CHP: KÖRPECİK BEYİNLER HEDEF ALINIYOR

CHP Ordu Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mustafa Adıgüzel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Erdoğan, 10 Kasım’da yaptığı skandal konuşmayı şimdi de kitapçık haline getirip, körpecik beyinleri fütursuzca hedef alıyor” dedi.Mustafa Adıgüzel, yaptı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

KÖRPECİK BEYİNLERE SİYASET

* Gazi Mustafa Kemal, Ankara’daki Meclis’i Osmanlı adına faaliyete geçirmiştir gibi skandal bir ifade yer alıyor. Metnin geneline Atatürk’e ilişkin birkaç olumlu ifade ise, etki etmeye çalıştığı kesimlerle iletişim kurabilmek ve asıl maksadı olan siyasi fikirlerini empoze etmek için kullanılan bir yöntemdir.

BAKANLIK ELİYLE SİYASİ RANT

* Bu metnin basılıp öğrencilere dağıtılmasındaki esas amaç da zaten budur. En kötüsü de bu kadar siyasallaştırılan bir 10 Kasım konuşmasının 14-15 yaşındaki çocuklara bakanlık eliyle dağıtılması, devlet kaynaklarının ve devlet mekanizmasının bu duruma alet edilmesi ve buradan bir siyasi rant elde edilmeye alışılmasıdır.

‘BU KİTAPLARI ALMAYIN’
* Bütün velileri de öğrencileri de kendilerine verilmeye çalışılan bu kitapları almamaya ve bu yaşta çocuklara yapılmış, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük siyasi operasyonu boşa çıkarmaya davet ediyorum.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ