Ana Sayfa
28 Ocak 2022 ( 31203 görüntülenme )

CHP Düğmeye Bastı 'Erdoğan İki Bakan'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar nedeniyle, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan suç duyurusunda bulunuldu.

‘250.000 TL TAZMİNAT İSTENDİ’
Kılıçdaroğlu aleyhine 250 bin TL’lik manevi tazminat davası da açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

‘KİŞİLİK HAKLARI ZEDELENDİ’
"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 26.01.2022 tarihinde Twitter hesabı üzerinden paylaştığı video aracılığıyla mesnetsiz isnatlarda bulunarak Sayın Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ağır bir şekilde ihlal etmiştir. Söz konusu açıklamaları nedeniyle Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Cumhurbaşkanına hakaret suçundan suç duyurusunda bulunulduğu gibi adı geçen aleyhine Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açılmıştır."

NE OLMUŞTU
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Ocak 2022 tarihinde, saat 22.00'de sosyal medya hesabından, “Sevgili Halkım, Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL’nin nasıl iç edildiğini… Hadi buyurun!” notuyla evinin çalışma odasında çekmiş olduğu video görüntü yayınlamıştı.

CHP'Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Bugün ise CHP milletvekili Ali Mahir Başarır, Kılıçdaroğlu'nun sözünü ettiği ihale ile ilgili Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Kalyon İnşaat, Kolin İnşaat, Cengiz İnşaat, CRRC Zhuzzhou Locomotive Türkiye Temsilciliği hakkında, ‘nitelikli dolandırıcılık', ‘görevi kötüye kullanma' ve ‘ihaleye fesat karıştırma” suçlarından suç duyurusunda bulundu. Başarır,  şu açıklamalarda bulundu;

“ZİRAAT BANKASI’NDAKİ YOLSUZLUKTAN SONRA…”
*Ziraat Bankası’ndaki yolsuzluklardan sonra bir hususu daha savcılığımıza başvurarak, savcılığın gündemine getirdik. Burada, dava konusu, Genel Başkanımızın da iddia ettiği gibi ortaya koyduğu delillerle, Bursa'da yapılan tren ihalesinde, 2018'de önce açık ihaleyle yapılan bu ihale 3 milyar civarında bir şirkete veriliyor. Ama nedense sebepsiz bir şekilde iptal edilen bu ihale, kısa bir süre sonra 9 buçuk milyar bir rakamla Kalyon İnşaat'a veriliyor. Nasıl veriliyor? Pazarlık usulüyle. 21 B ile.

“2020'DEKİ ADRESE TESLİM İHALELERİN TOPLAMI 21 MİLYAR 750 MİLYON”
*Burada bir rakamı söylemek istiyorum, Türkiye bunu duysun: 2020 Sayıştay raporunda 21 B, yani açık ihale olmadan, pazarlık usulü, adrese teslim yapılan toplam ihale miktarı 21 milyar 750 milyon. Bunu Sayıştay belirlemiş. Aynı şekilde Bursa'da da aynı hilelere başvurulmuş. Bunlar bizim paramız. Biz burada Adil Karaismailoğlu, bir önceki Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kalyon İnşaat, Kolin İnşaat, Cengiz İnşaat ve ortaklarıyla ilgili tüm delillerimizi, 30 sayfalık dilekçemizi, Sayıştay raporlarımızı savcılığa teslim ettik.

“SAVCI MUTLAKA BASKI ALTINDA KALACAKTIR”

*Savcı mutlaka ki baskı altında kalacaktır. Belki takipsizlik kararı verecektir. Ama biz Anayasa Mahkemesi’ne kadar hepsini götüreceğiz. Bu dosya orada bir yerde duracak. Yeri ve zamanı geldiği zaman, geldiğimiz zaman bu suçlular gereken hesabı yargıda verecek.

“BUGÜN HESAP VERMEYEBİLİR AMA YARINLARDA BUNUN HESABINI VERECEK”

*Burada bir suç var, burada bir yolsuzluk var. Ve ben savcıları göreve çağırıyorum. Eğer ki iddianame düzenlenirse, dün Habertürk’te karşıma çıkamayan bakan, 161 yılla yargılanacak. Bugün yargılanmayabilir, bugün hesap vermeyebilir ama yarınlarda bunun hesabını verecek.

“NORMAL BİR ŞİRKET BU EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRSEYDİ 162 YILLA YARGILANACAKTI”
*Eğer ki normal bir şirket, normal bir vatandaş, normal bir belediye başkanı bu eylemleri gerçekleştirseydi, bir kez daha söylüyorum, 161 yılla yargılanıyordu. Burada kamu ihalesini fesat karıştırma suçu, dolandırıcılık suçu, görevi kötüye kullanma suçları oluşmuştur.”

Kaynak: Yeniçağ/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ