Genel
14 Temmuz 2018 ( 11601 görüntülenme )

CHP'DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Beylikdüzü’nün deprem tehdidi altındaki Gürpınar Siteler bölgesinde kentsel dönüşüm için CHP’li ilçe belediyesi tarafından başlatılan plan çalışması İBB engeline takıldı. 


2 yıldır komisyonda bekleyen plan değişikliğini AKP grubu “nüfus ve yapılaşma arttırılıyor” diyerek reddetti. 

CHP “Bölgede deniz kumu ile yapılmış binalar var. Bugün deprem olsa 5-6 bin kişinin öleceği tahmin ediliyor. Artık sorumluluk bizde değil” uyarısında bulundu.

Beylikdüzü'nde yaklaşık 15 bin kişinin yaşadığı 30 hektarlık alanı kapsayan ve deprem riski altındaki Gürpınar Siteler bölgesi için CHP'li Beylikdüzü Belediyesi tarafından 2016 yılında hazırlanan plan değişikliği teklifi 2 yıllık sürecin ardından 13 Temmuz 2018 tarihli İBB Meclis oturumunda gündeme alındı.

Kentsel dönüşümün önünü açacak plan notu değişikliği teklifi AKP grubunun oyları ile reddedildi. 

Bunun üzerine kürsüye çıkan CHP Grup Başkanvekili Ertuğrul Gülsever, dikkat çekici uyarılarda bulundu. 

Söz konusu plan değişikliğinin 2 yıldır İBB'de bekletildiğini belirten Gülsever süreci şöyle anlattı:

“2 yıldır bir adım bile atılamadı. Kangren oldu bu konu. Onlarca defa konuştuk nasıl çözeceğimizi tartıştık. Bir arpa boyu yol alamadık. 2016'da Beylikdüzü Belediyesi bu alan için plan değişikliğini yaptı aynı yıl içinde İBB'ye gönderildi ve Kentsel Yenileme Komisyonu'nun önüne geldi. 2017 yılının ocak ayında AKP'li ve CHP'li komisyon üyeleri birlikte gidip yerinde inceledi. Her iki tarafın da ortak kararı burada insanca yaşamın mümkün olmadığıydı. Burada insanların can güvenliği tehdit altında ivedi önlem alınması gerek. 30 hektarlık alanda 15 bin insan yaşıyor. Can güvenlikleri yok. Şimdi 2 yıl sonra gündeme geldi ve değişiklik kabul edilmedi.”


kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ