Genel
09 Şubat 2019 ( 2501 görüntülenme )

Domates biber patlıcan... ERDOĞAN'A TEPKİ VAR!..

Partisinin Genel Merkezi'nde basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP Çamlıyayla İlçe Başkanı'na tepki gösterdi. 


Seyit Torun, AKP'nin Mersin Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş'in, "Vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsızımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız" açıklamalarını gündeme taşıyarak şu tepkiyi verdi;

'VATAN HAİNİ ARIYORSANIZ KENDİNİZE BAKIN'

"AKP başkanın açıklaması kendi hırsızlıklarını tescil ediyor. Vatan hainliği konusunda yönetimi dış güçlere bırakmak, askeri fabrikayı Katarlılara vermek nasıl ifade edilir. Vatan haini arıyorlarsa kendilerine baksınlar" ifadelerini kullandı. Torun'un açıklamalarından satırbaşları:

'DOMATESE BİBERE BAKMA MERMİYE BAK NE DEMEK'

"AKP Genel Başkanı Erdoğan ülkeyi getirdiği nokta itibariyle vicdan azabı içindedir. Orada merminin atılmasının sebebi kendisidir, uyguladığı dış politikanın sonucudur. Tarımda gelinen noktanın sorumlusu da politikalarıdır. Bugün elbette ki her türlü tehdide karşı duracağız. Bugün burada mermi atmadan, askeri harcama yapılmadan burada ciddi anlamda orduyu yıpratmadan bir siyasi çözüm üretilemez miydi? 

'MERMİ DE ÖNEMLİ AMA VATANDAŞIN İHTİYAÇLARI DA ÖNEMLİ'

"Barışçı bir politikayla yol alınamaz mıydı? Bunu ortaya koymak lazım. Vatandaşımız çözüm beklemektedir. Günlük politikalarla olmaz, sürdürülebilir planlar hayata geçirilmeli. Vatandaşı azarlayarak değil, çözümlerle yol almalısınız..."

'TANZİM SATIŞ MAĞAZALARIMIZ VARDI AMA KAPATTILAR'

Arkadaşlar biliyorsunuz şimdi AK Partinin büyük bir buluş gibi sunduğu Tanzim Satış Mağazalarını biz yıllar önce kurduk. Buralarda Narenciyeden patatese, sütten ekmeğe kadar temel besin maddelerinin halka ucuz ulaştırılması uygulamasını ilk biz başlattık. Ancak bizden sonra gelenler bu mağazaları kapattı. AK Partinin bizi takip etmesi de çok önemli." 

AKP DEVLETİN ÜRETİMDEKİ ROLÜNÜ DAHA ŞİMDİ Mİ ANLIYOR?

"Çünkü onlar buraları kapatan, buraları satan anlayışı takip ediyorlardı. Hele hele ülkemizin “devlet et üretir mi, devlet süt üretir mi, devlet şeker üretir mi” mantığından bugüne gelindiğinin de iyi bilinmesi gerekiyor. AK Parti bu mantığın savunucusuydu, şimdi gelinen noktayı değerlendirmeyi sizlere bırakıyorum."

'HALKIMIZIN YARARINA OLACAK HER İŞİ DESTEKLERİZ'

"Kim ne derse desin ülkemiz derin bir ekonomik kriz içindedir. Ancak bugünkü meselemiz krize kimin yol açtığı değil, bu krizden nasıl çıkacağımızdır. İşte bildirgemizde bunun cevabını bulacaksınız. CHP’li belediyeler barınma, gıda, ulaşım, eğitim ve sağlık gibi gündelik hayatta ihtiyaç duyduğumuz tüm alanlarda, daha kaliteli hizmeti daha düşük fiyata sağlayacak."

'AKP'DE NE KADAR BAKAN VEKİL BAŞBAKAN VARSA ŞİMDİ BELEDİYE ADAYI'

"CHP seçmenin yenilenme beklentisine kulak verirken Ak Parti yorgun isimleri sahaya yeniden sürüyor. Eski bakanları, başbakanları, meclis başkanını belediyelere aday yapmak seçmenle alay etmektir. Hayatın doğal akışına aykırıdır bu. Elinde malzeme kalmadığının, insan yetiştiremediğinin bir göstergesidir. Çaresizliğin işaretidir".

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ