CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımla görevini bıraktığı mesajını verdi. Kaftancıoğlu istifa dilekçesini Genel Merkez'e sunarken, parti yetkilileri istifayı doğruladı ancak istifanın gerekçesine ilişkin bilgi vermedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Twitter’dan yaptığı paylaşımında, “Daima pusulam olan CHP Örgütüm; sizlerin inancı ve verdiği yetkiyle, bir şey olmak için değil, hep birlikte bir şey başarmak için yola çıktım. Ve bugünden itibaren İl başkanınız olarak değil, partimin yılmaz,yorulmaz bir üyesi olarak İstanbul hayalimizi, hayata geçirmek için varım” ifadesini kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise, “Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun şahsi Twitter hesabından yaptığı istifa açıklaması doğrudur. Şu an için başka bir açıklama yapılmayacaktır” denildi.

GECE YARISI İSTİFADAN VAZGEÇTİ

CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan istifa eden Canan Kaftancıoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı yeni açıklama ile istifasını geri çektiğini ve görevine devam ettiğini bildirdi.

SANCAKTEPE İLÇE YÖNETİMİ DE İSTİFA ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe İlçe Yönetim Kurulu, yerel seçimlerde Alper Yeğin'in Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesine tepki göstererek toplu olarak görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Sevgi Aksu ile birlikte istifa eden yönetim kurulu üyeleri ise şöyle; Sakine Sönmez, Kazım Yılmaz, Şafak Gülçiçeği, Hasan Karabulut, Vedat Atış, Nuran Başaran, Metin Yılmaz, Selma Çelikol, Uğur İrfan Ergün.

ÜSKÜDAR, BEŞİKTAŞ, ESENYURT... CHP İSTANBUL...

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Parti Meclisi toplantısında 31 Mart yerel seçimlerinde belediyelerde gösterecekleri adaylar belli olmaya başladı. CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın Tunç Soyer olduğu duyuruldu.

CHP MYK'nin ardından 31 Mart yerel seçimlerinde belediyelerde gösterilecek adaylar için PM toplandı. PM'de belli olan adaylar şöyle:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı: Tunç Soyer
CHP'nin Avcılar Belediye Başkan Adayı: Turan Hançerli
Beşiktaş Belediye Başkan Adayı: Rıza Akpolat
Esenyurt Belediye Başkan Adayı: Kemal Deniz Bozkurt

Kadıköy: Kadıköy Belediye Başkan Adayı'nın yeniden oylatılması talebi reddedildi. Böylece CHP'nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak Şerdil Dara Odabaşı'nın adaylığı kesinleşmiş oldu.
Üsküdar Belediye Başkan Adayı: Ahmet Kılıç
Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı: Adil Emecan
Şişli adayı Fidan Aslan Eroğlu geri çekildi.
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar yeniden aday olması için gerekli oyu alamadı.

Kaynak: DHA/Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ