AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu ile arasındaki oy farkının son verilere göre 12 bin 200 seviyelerinde olduğunu iddia etti. Yıldırım'a CHP'den yanıt geldi. 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından güncel YSK verilerini paylaşarak, "Birileri yalan söylemeye devam ediyor hala... Milletin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz" ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu'nun paylaşımına göre Yıldırım ile İmamoğlu arasındaki oy farkının 13 bin 888 olduğu görülüyor. Canan Kaftancıoğlu’nun verdiği rakamlar şöyle;

‘YALAN SÖYLÜYORLAR’

“Birileri yalan söylemeye devam ediyor hala... Milletin iradesine saygı duymayı öğreneceksiniz
Yalan çok ama bir somut örnek, YSK son durum bilgisi:
Ekrem İmamoğlu : 4.170.058
Binali Yıldırım : 4.156.170
Fark : 13.888

Büyükçekmece'deki seçmen kaydırma iddialarına da yanıt veren Kaftancıoğlu, 24 Haziran 2018'deki seçimler ile 31 Mart 2019 yerel seçimleri arasındaki seçmen artışına ilişkin verileri paylaştı. Verdiği bilgiler şöyle:

SEÇİM TEDBİRLERİNİ ALAN AKP, BİZ DEĞİL’

“Nüfus müdürlükleri ve sandık kurullarını oluşturma yetkisi nereye bağlıdır? Büyükçekmece’de yalanlara karşı gerçek rakamı verelim:
24 Haziran 2018’de seçmen sayısı: 172.351
31 Mart 2019’da seçmen sayısı: 174.661
Artış: 2.310”

Halkın iradesinin sandıktan çıktığını ifade eden Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğini vurguladı. Son paylaşımı ise şöyle;

‘İMAMOĞLU KAZANDI, NOKTA’

“Hukuk devletinde YSK patron ya da iktidarın sopası değil, halkın iradesinin korunmasının ve tecelli etmesinin garantörü olmalıdır. Halkın iradesi sandıktan çıkmıştır ve Ekrem İmamoğlu Büyükşehir Belediye Başkanıdır NOKTA” diyerek İmamoğlu’nun seçimi kazandığını ve Yıldırım’ın verdiği rakamların doğru olmadığı açıkladı.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ