Genel
07 Ekim 2018 ( 1059 görüntülenme )

Erdoğan'a mesaj!.. 'SİMİT HESABI YAP'

CHP Genel Sekreteri Hamzaçebi, katıldığı canlı yayın programında bir simit ve bir çağ ile üç öğün yemek yiyen bir ailenin aylık giderinin bin 753 TL olduğunu söyleyerek, "Asgari ücreti düşünün. Vatandaşa bir simit ve çayı çok görüyorlar" dedi. 


CNNTürk'te Hakan Çelik'in programına konuk olan Akif Hamzaçebi'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

'YALNIZ SİMİT YESENİZ BU ASGARİ ÜCRET YETMEZ'

"Erdoğan 2002 seçimlerine hazırlanıyor. O zamanlar daha sıfırlar duruyor o dönem 6 kişilik aile; anne baba simitin fiyatıyla çarpıyor. 'Bir aile her öğün simit yerse asgari ücret yetmiyor diyor'. Aynı örneği alıyorum şimdi. 6 kişilik aile üç öğün simit yerse bin 755 liradır. Asgari ücret bin 603 lira". 

'ŞİRKETLERE BORÇ KAPISINI HÜKÜMET AÇTI'

"Ana problem şudur. 2009 yılında hükümet bir karar alıyor. Döviz geliri olmayan şirketlere de döviz üzerinden borçlanmasına izin veriyorlar. O tarihte 68,70 milyon civarında. Bugün 217 milyar dolardır. Sonuçta bu ülkenin borcudur. Türkiye'de sistemi baskı altına alan en büyük borç budur".

'İNSANLARIMIZ MUTLU DEĞİL'

"Eğitime, üretime önem vermeyeceksiniz. Dışarıdan borç alacaksınız. 122 milyar dolarlık borç altına giriyorsunuz; vatandaşın sırtından ödeyeceksiniz. İnsanlar mutlu değilse. Bir simitle çayın fiyatı asgari ücreti geçiyorsa sorun var demektir. "

'AB HEDEFİNDEN VAZGEÇİLMEMELİ'

" Avrupa Birliği ile yakınlaşma olumlu gelişmedir. Ama tüm bu olumlu gelişmeler sırasında Erdoğan, AB üyeliğini referanduma götürmekten bahsetti... Türkiye tarihsel olarak yönünü Batı'ya çevirmiştir. Sayın Erdoğan 1 Ekim 2011'de Meclis'te bir konuşma yaptı ve ' AB'ye tam üyelik sürecini kararlılıkla yürüttük' dedi. Sayın Erdoğan referandum yerine bu cümlesini tekrar etse çok daha iyi olur. AB yolunda Türkiye kararlılıkla yürüse AB'nin kapıları Türkiye'ye açılacaktır".

'ADAYIM'

"Belediye Başkanlığı'nda adaylık başvurusu için son gün 19 Ekim. Parti içi muhalefet yapmak adaylığa engel değil. Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce arasında özel bir temas olup olmadığını bilmiyorum ama İnce partilimizdir. Bu yakınlık her zaman vardır. Arada bir küskünlük yok. Yola çıktım çalışıyorum, hala iddialıyım. Aday gösterilirsem kazanırım."

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ