Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı'nın bulunamayan cesediyle ilgili Türk yetkililer, yine Katar merkezli Al Jazeera kanalına açıklamalar yaptı.

Buna göre cesedin sırrı, konsoloslukta inceleme yapılan en son yer olan bahçedeki kuyuda saklı. Arama yapılmasına izin verilmeyen, sadece numune alınmasına izin verilen kuyuda asit ve kimyasala rastlandığı öğrenildi.

'KONSOLOSUN KONUTUNDA ERİTİLDİ'

Al Jazeera'ya konuşan Türk savcılık kaynağına göre, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi'nin konutundaki bir odada asit ve kimyasal izi bulundu. Aynılarına kuyudan alınan numunelerde de rastlandı. Buna göre Türk yetkililer, Suudi gazetecinin cesedinin konuttaki bir odada asit ve kimyasallarla tümüyle eritilmesinin ardından kuyuya döküldüğü görüşünde.

CEVİZOĞLU: ‘CESEDİ YEDİLER Mİ’

İddialar böyle sürerken, Yeniçağ yazarı Hulki Cevizoğlu bu vakanın trajedisini bugünkü köşesine taşıyarak şu soruyu sordu ‘Kaşıkçı'nın bina içindeki cesedi 18 kişilik Suudlu ölüm timi tarafından parçalara ayrıldı. Bulunamayan cesedin asitle konsoloslukta ya da konsolosun evinde eritildiği ileri sürülüyor. Şimdi ben başka bir varsayımsal soru ortaya atıyorum: ‘21. Yüzyılın Yamyamları’ Cesedi yediler mi?”

Cevizoğlu’nun ‘Cesedi yediler mi’ başlıklı köşe yazısından öne çıkanlar şöyle;

‘POST MODERN CAHLİYE DEVRİ’

“Bin 400 yıl önce kızlarını diri diri toprağa gömen Araplar (Suudlar) nedeniyle devir, Cahiliye Devri olarak anılıyordu. Hz. Muhammed'in peygamberliğindeki İslamiyet, bu devre son verip, bu cahilleri insan yapmak istedi. Dünya çapındaki evrensel İslamiyet, bin 400 yıl sonra bile Suud Hanedanını (Selman) insan yapamadı. Şimdi, bu insanlık-dışılar, toprağa gömme tekniklerini geliştirip, post-modern Cahiliye Devri aşamasına geçtiler”.

‘YOKSA CESEDİ YEDİLER Mİ’

“Olay unutulmadı ama yazı bütünlüğü açısından tekrarlayalım. Suudi Arabistan'dan gelen devlet seri katilleri tarafından İstanbul'da kendi konsolosluklarında katledilen gazeteci Kaşıkçı'nın cesedi, 40 gün geçmesine karşın bulunamadı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımızın resmi açıklaması ile teyit edildiği gibi, Kaşıkçı'nın bina içindeki cesedi 18 kişilik Suudlu ölüm timi tarafından parçalara ayrıldı. Bulunamayan cesedin asitle konsoloslukta ya da konsolosun evinde eritildiği ileri sürülüyor. Şimdi ben başka bir varsayımsal soru ortaya atıyorum: 21. Yüzyılın Yamyamları Cesedi yediler mi?”

‘GÖRÜLMEMİŞ VAHŞET’

“Suud devletinin katiller sürüsü tarafından gerçekleştirilen 21. yüzyılın görülmemiş vahşeti, Suudların İslâmiyet öncesi Cahiliye dönemine döndüklerini gösteriyor. Bırakın adam öldürmeyi, gıybet (dedikodu) etmenin bile ölü yamyamlığı sayıldığı dinimizde, bu vahşetin asla yeri olamaz. Siyasi Öç Alma Amaçlı İnsan Yemek! Ünlü sosyolog (toplum bilimci) ve antropolog (insan bilimci) Claude Lévi-Strauss, Hepimiz Yamyamız adlı eserinde, insan yemenin/yamyamlığın farklı nedenlerini açıklar. Bilimsel bulgulara göre yamyamlık gıda amaçlı olabilir (kıtlık döneminde); büyü amaçlı olabilir (dinsel tapınmaya bağlı); şifa amaçlı(!) olabilir”.

‘YAMYAMLIK’


“Ya da, sıkı durun, siyasal amaçlı olabilir, suçluların cezalandırılması ya da muhaliflerden/düşmanlardan öç almak için. Bugün bile Yanomami yerlileri (Brezilya ile Venezuela sınırında), hâlâ ölülerinin kemiklerini ezip toz haline getirerek tüketmekteymişler! Suud Hânedanı (Selman), gazeteci Kaşıkçı'yı düşman olarak görüyordu. Cezalandırılacağını açıklıyordu. Cezalandırdılar. Öç aldılar! Fiziken yemedilerse bile, siyasal olarak vahşilik/yamyamlık değil midir yaptıkları, 21. yüzyılın yamyamlığı? “


Kaynak: Hulki CEVİZOĞLU / Yeniçağ- Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ