22369 görüntülenme01 Eylül 2020
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Giresun’da AKP mitinginin yapılması ve coronavirüse karşı tedbirlerin yok sayılmasıyla ilgili soruya Çelik şu cevabı verdi;

‘VATANDAŞ İSTEDİ, BİZ DE ENGEL OLMADIK’
“Vatandaşlarımız zaten Cumhurbaşkanımızın oraya girmesini istiyorlardı. Buluşmalarını herhangi bir şekilde engellemek söz konusu olmadı. Oradaki gözlemlerini MYK toplantısında da bizlerle paylaştı. Dolayısıyla olağanüstü şartlarda oluşan fiili durumla ilgili. Maske, mesafe, temizlik kurallarına uymaya devam edelim. Sahada tedbir almamız gereken durumlar var. Acı şeyler görmemek için, kazanımlarımızı kaybetmemek için bu kurallara riayet etmek gerekiyor.”

NE OLMUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketinin yaşandığı Giresun'da incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, selin vurduğu Giresun’da halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan sel felaketinin yaşandığı Giresun'un Dereli ilçesinde incelemelerde bulundu. Erdoğan’a ziyareti sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum brifing verdi.

TEDBİRLER UNUTULDU, İŞ MİTİNGE DÖNÜŞTÜ, HAVADAN ÇAYI ATILDI
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, koronavirüs vaka sayılarının yükseldiğini unuttu, Giresun'da miting yaptığı alanda kalabalığa çay fırlattı.

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ