Genel
14 Ocak 2019 ( 414 görüntülenme )

ABD'ye sert çıkış!.. 'PABUÇ BIRAKMAYIZ'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump'ın sözlerine yanıt verdi. Çavuşoğlu, "Stratejik ortaklar sosyal medyadan konuşmaz." dedi. Çavuşoğlu'nun basın toplantısı sırasında Lüksemburg Dışişleri Bakanı’na karşı sert ifadeler kullanması da dikkat çekti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lüksemburg Dışişleri ve Avrupa Bakanı Jean Asselborn ile görüştü. Görüşme sonrası ikili kameraların karşısına geçerken Çavuşoğlu sert ifadeler kullandı. Konuşması sırasında Asselborn’a dönerek konuşan Çavuşoğlu, adeta Lüksemburg Dışişleri Bakanı’nı azarladı. Çavuşoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;


'NEDEN SES ÇIKARMIYORSUNUZ' 

“PKK'nın YPG'nin ve FETÖ'nün kara propagandası yüzünden yanlış bilgiler içinde farklı yorumlar geliyor. Suriye’nin bağımsızlığını istiyoruz diyorsunuz. Fakat bu bahsettiğiniz terör örgütü şu anda Suriye topraklarının yüzde 33’ünü işgal ediyor. Ne için işgal ediyor? Bölmek için… Peki buna neden ses çıkarmıyorsunuz? Bu durumlar Avrupa’nın güvenilirliğini zedeliyor."

'DERS VERMEYE ÇALIŞMAYIN'

"Türkiye'ye izin almadan gelemeyen ülkelerin, Türkiye'ye ders vermeye çalışmasını ülke ve millet olarak kabul edemeyiz. Burada samimiyet bekliyoruz. Bunları reddettiğimizi söylemek isteriz. Suriye’de tek taraflı müdahaleye karşıyız diyorsunuz. O zaman gelin birlikte mücadele edelim” 

‘KİMSE KANDIRMAYA ÇALIŞMASIN’

“Trump’ın içinde bulunduğu zorluğu görüyoruz. Üzerinde ciddi bir baskı var. Kendisi çekilme kararı aldı. Güvenlikle ilgili birimleri de ABD’nin çekilmemesi için sürekli baskı yapıyor. Stratejik ortaklar sosyal medyadan konuşmaz. Biz Kürtlerin düşmanı değiliz. Tarih boyunca en çok savunan biz olmuşuzdur. Terör örgütleriyle Kürtleri bir tutmak doğru değildir. 

Kimse bizi kandırmaya çalışmasın. Türkiye’yi ekonomik olarak tehdit etmek ile bir yere varılamaz. Hiçbir tehdide de pabuç bırakmayız. ABD hak ettiğimiz saygıyı göstermeli” dedi.

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ