41231 görüntülenme 08 Ocak 2022
Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’nun, Habertürk TV’de yayınlanan Hülya Hökenek’in sunduğu “Enine Boyuna” adlı programdaki Almanya ile Türkiye’deki alım gücü değerlendirmesi tepki çekti.

HACISALİHOĞLU ‘BENZİN ZAMMI TÜRKİYE’DE ÇOK DÜŞÜK’
Yaşar Hacısalihoğlu, Türk Lirası’nın döviz karşısında rekor düzeyde değer kaybettiği günlerde, Türkiye’de benzine yapılan zammı Hollanda, İspanya ve Almanya ile karşılaştırdı. Hacısalihoğlu, yapılan zamlar ve enflasyona ilişkin konuşurken benzine gelen zamdan yola çıkarak Türkiye'de benzinin daha az zamlandığını öne sürdü ve “Hollanda’da 1 litre benzin 1.96 Euro’ya çıkmış, İspanya’da 1.48 Euro, Almanya’da 1.66 Euro, Türkiye’de 0.89 Euro" dedi.

HACISALİHOĞLU’NA UYARI ‘TÜRKİYE’DE MAAŞLAR EURO’YLA ÖDENEMİYOR’

Hacısalihoğlu’nun yaptığı hesaba göre Türkiye benzini daha ucuza alıyor. Ancak Hacısalihoğlu’nun unuttuğu bir şey var, Türkiye’de maaşlar Euro değil. Türkiye’de benzin şu anda 13,57 kuruş. Almanya’da benzinin fiyatı 10 yılda yerinde sayarken, 2012 yılın göre ise benzinin fiyatı ülkemizde üç kattan daha fazla artmış durumda.

‘ALMANYA’NIN PARASI 15 KAT DAHA DEĞERLİ’
Programda Hacısalihoğlu'na diğer konuklar, "Bu kıyas doğru bir kıyas değil. Onlar kendi paraları ile yapılıyor. Paraları bizim 15 katımız daha değerli" şeklinde itiraz etti.

Kaynak. Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ