13116 görüntülenme03 Nisan 2019
AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçimle ilgili açıklamalarda bulundu. Seçim gecesi kesin sonuçları beklemeden kendisinin seçildiğini ilan eden Yıldırım, "Ben ilk gün çok açık bir şekilde söyledim, mazbata kime verilirse başkan odur. Ben şimdi İmamoğlu'na soruyorum, elinde mazbatan var mıdır?" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM ‘İSTANBUL’U BEN KAZANDIM’ DEMİŞTİ

31 Mart gecesi, henüz seçim sonuçları belli olamadan kameralar karşına geçerek, “Şu saat itibariyle İstanbul’da seçim sayımları gayri resmi sonuçları tamamlanmış bulunuyor. Bu sonuca göre İstanbul’da seçimi kazandık” diyen AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, bu kez tam tersi bir açıklamada bulundu.

YILDIRIM’DAN 90 DERECE ÇARK

YSK’nın kesin olmayan sonuçları açıklamasının ve Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanmasının ardından uzun bir süre sessizliğe bürünen Yıldırım, yeniden kameralar karşısına geçti. 31 Mart’ta YSK sonucu beklemeden kazandıklarını açıklayan Yıldırım, İmamoğlu’na tavsiyede bulunarak, şöyle konuştu:

‘İMAMOĞLU, ELİNDE MAZBATAN VAR MI, NASIL KAZANDIK DİYORSUN’

“Seçimin başlamasından bitimine kadar bütün işler YSK’ya aittir. Seçim tamamladıktan sonra da seçimle ilgili işleri incelemek YSK’ya aittir. Yani seçim bitmiştir, itirazlar YSK’ya yapılacaktır. Bir çok ilde olduğu gibi İstanbul’da da itirazlar oluyor. Bu süreçten sonra seçimin patronu YSK’dır. Ben ilk gün çok açık bir şekilde söyledim, mazbata kime verilirse başkan odur. Ben şimdi İmamoğlu’na soruyorum, elinde mazbatan var mıdır?” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’na mazbatayı soran Yıldırım seçim günü kendisinin kazandığını ilan etmişti hem de mazbatası olarak.
Durum bu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ