150 binden fazla kişiyi hasta eden ve 5 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü salgını dünyada çapında terör estirmeye devam ediyor. Son olarak Türkiye'nin Londra'daki Büyükelçiliği vatandaşları uyararak "Kısa süreli ziyaret için bulunanlar en kısa sürede Türkiye'ye dönün" uyarısında bulundu.

VAKA SAYISI 1.372, CAN KAYBI 35
Büyükelçilik “Henüz Türkiye-İngiltere uçuşlarıyla ilgili karar alınmamıştır. Ancak her ihtimali gözönüne alarak, Birleşik Krallık’ta halen kısa sreli ziyaret için bulunan vatandaşlarımızın mümkün olan en kısa sürede Türkiye’ye dönmeleri tavsiye olunur” açıklamasını yaptı. İngiltere’de son güncellemeye göre vaka sayısı 1372’ye yükseldi. Virüs nedeniyle ölenlerin sayısının ise 35’e yükseldiği bildirildi.


ALMANYA GÜNEY SINIRLARINI KAPATIYOR
DW Türkçe’deki bilgilere göre, Almanya pazartesi gününden itibaren Fransa, Avusturya ve İsviçre'ye sınırını kapatacak. Sınır kapatma kararı konusunda Başbakan Angela Merkel, İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Eyalet Başbakanları uzlaşma sağladı. Uygulamanın pazartesi günü TSİ 10:00'dan itibaren yürürlüğe girmesinin planlandığı belirtildi. Ülkeler arasında işi gereği seyahat etmek zorunda olanlar ve mal giriş çıkışı ise sınırları kapatma uygulamasından muaf tutulacak.

Kaynak: Sözcü/ Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ