6207 görüntülenme10 Nisan 2019
Resmi polislerin, Büyükçekmece'de vatandaşlara hangi partiye oy verdiği şeklinde sorular yönelttiği ortaya çıktı.

AKP, İstanbul Büyükçekmece’de seçimi kaybetmesinin ardından itirazlarda bulundu. AKP’nin “seçmen taşındığı” şeklindeki iddiaları üzerine, İçişleri Bakanlığı’nın talimatı ile Büyükçekmece’de polisler adreslerde kontroller yapmaya başladı. Ancak bu kontroller sırasında resmi polislerin vatandaşlara hangi partiye oy verdiği şeklinde sorular yönelttiği ortaya çıktı.

SAHTE SEÇMEN KAYDI YOK

Yol TV, Büyükçekmece’de oturan ve evine polis gelen bir vatandaşla sokak röportajı yaptı. “Sizce bir usulsüzlük veya sahte seçmen kaydı yapılmış mıdır” sorusuna “mümkün değil” diyerek yanıt veren vatandaş, “Sizin evinize hiç gelen oldu mu?” şeklindeki soruya ise şöyle yanıt verdi:

‘POLİS BU SORUYU SORAMAZ’

“Gelen oldu. Saçma sapan sorular. Kime oy attınız. En büyük ayıp o. Resmi görevli polisler soruyor bunu. Bu söylenecek laf mıdır? Bunu neye istinaden söyleyebiliyorlar?”

Aynı vatandaş muhabirin, “Siz ne cevap verdiniz bunun üzerine” şeklindeki sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “Bana sorma hakkın yoktun. Madem ki adresime geldin. Nüfus dairesinde benim ismim var. Evimde kaç kişi oturuyor önüne çıkar.”

Kaynak: Yol Tv/ Odatv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ