15191 görüntülenme 12 Nisan 2019
Düzenlediği basın toplantısında Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü'nde sahte tutanak tutulduğunu iddia eden CHP'li Engin Altay, "An itibariyle Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü’nde ne yapılıyor? Bir emniyet müdürlüğünün etrafı otobüslerle neden çevrilir?" dedi.

AKP’nin itirazı üzerine Maltepe’de yeniden sayılan sandıklar için İstanbul’a gelen CHP TBMM Grubu, İstanbul’da yaşananlarla ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptı. Büyükçekmece’de polislerin düzenlediği sahte seçmen operasyonu ve sonrası hakkında çarpıcı iddialarda bulunan Engin Altay, tepkisini şu sözlerle açıkladı;

‘MALTEPE’DE SAYIMA ENGELLEME YAPILIYOR


“Büyükçekmece’deki olay ise vahim ötesi. Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü’nün etrafında ayrıca bir emniyet koridoru var. Polisler içerideki polisleri koruyor. Onlarca çevik kuvvet otobüsüyle ablukaya alınmış durumda. Polis binasının etrafına polislerden bir duvar örülmüş. Çok merak ediyorum. An itibariyle Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü’nde ne yapılıyor? Bir emniyet müdürlüğünün etrafı otobüslerle neden çevrilir? Bunu anlamış değiliz.”

‘SAHTE TUTANAK TUTULDUĞU İDDİALARI VAR’

“Bize bazı bilgiler geliyor. Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polislerin vatandaşların evlerine yaptığı ziyaretlerde vatandaşların polislerin zorlamasına rağmen imzalamadığı tutanakların yerine sahte tutanakların tutulduğuna dair ciddi bilgi ve emare var. Bu konuda yetkililerden bir açıklama bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ