1531 görüntülenme12 Aralık 2018
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, bütçe görüşmelerinin gerekli şekilde yapılmadığına dikkat çekti. 

Ağıralioğlu, görüşmelerde yaşanan tartışmaların iktidarın daha önce tutumlarından kaynaklandığını belirtirken, Meclis’te tartışılmasına devam edilen bütçenin ise bir mecburiyet bütçesi olduğunu söyledi.

‘İTİBAR SARAY’LA DEĞİL TASARRUFLA OLUR’

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İtibardan tasarruf olmaz” sözlerini hatırlatan Ağıralioğlu, “İtibarın tasarrufta olduğunu hükümetin fark etmesinden memnun olduk. Ancak ‘faize 117 milyar, yatırıma 62 milyar, bu nasıl bütçe’ dedi.

‘YANLIŞ SİYASETİNİZİN BEDELİ BİZE ÇOK AĞIR OLDU’

“Öğrenme maliyetlerinizin bu kadar pahalı olmasından muzdaribiz” diyen Ağıralioğlu, “FETÖ’nün terör örgütü olduğunu öğrenmeniz 15 senenizi, PKK’nın bir terör örgütü olduğunu öğrenmeniz dağlar gibi evlatlarımızı hendeklere şehit vermemize sebep oldu” ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu’nun Meclis’teki açıklamaları şöyle:

‘FAİZE 117 MİLYAR, YATIRIMA 62 MİLYAR, BU NASIL BÜTÇE’

“İtibarın tasarrufta olduğunu hükümetin fark etmesinden memnun olduk. Öğrenme maliyetlerinizin bu kadar pahalı olmasından muzdaribiz. FETÖ’nün terör örgütü olduğunu öğrenmeniz 15 senenizi, PKK’nın bir terör örgütü olduğunu öğrenmeniz dağlar gibi evlatlarımızı hendeklere şehit vermemize sebep oldu. Yani öğrenme maliyetlerinizdeki pahalılık bugün bütçeyi bize takdim ederken bir daha karşımıza çıktı. 

Faiz ödemelerine ayırdığınız ödemelerin 117 milyar olması, yatırımlara ayırdığınız payın 62 milyar olması tam olarak şu demektir arkadaşlar. Sanki 16 yıldırı iktidarda başka parti varmış gibi cümle kuruyor gibisiniz.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ