Ana Sayfa
07 Ağustos 2017 ( 193 görüntülenme )

BURSA'DA DEPREM!.. 7'Sİ TEĞMEN 13 KİŞİ GÖZALTINDA!..

7'si teğmen, 13 kişi gözaltına alındı


BURSA'da, FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki eylem ve faaliyetlerine yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 7'si teğmen 13 şüpheli yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki eylem ve faaliyetlerinin deşifresine yönelik geniş çaplı çalışma başlattı.  

Devam eden operasyonlar sonucu askeri okul sınavlarına hazırlanan ve FETÖ/PDY terör örgütü tarafından TSK içine yerleştirildiği şeklinde bilgilere ulaşılan 2 teğmen, 3 ihraç teğmen ile 2'si astsubay olmak üzere 7 kişi tutuklandı. 

Bu kapsamda devam eden çalışmalarda Bursa merkezli 8 ilde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan 7 teğmen, 1 ihraç teğmen, 2 astsubay, 1 uzman jandarma, 1 hemşire, 1 ihraç harp akademisi öğrencisi toplam 13 kişi bugün Bursa adliyesine sevk edildi.

Soruşturma sonucu örgütün askeri okullara gönderileceklerle ilgili yılda bir kez il genelinde seviye tespit sınavı yaptığı ve bu sınavla askeri okullar ve polis kolejine gönderileceklerin belirlendiği ortaya çıktı. Sınavlar için il talebe imamının görevlendirildikleri ve bu imamların başarı sırası yüksek olan ve fiziki durumu iyi olan öğrencilerin tespit ettikleri, bu öğrencilerin kayıtlarının FETÖ'cü dershane tarafından yapılmadığı, ailelerinin ikna edilerek başka dershanelere gönderildiği ortaya çıkarıldı.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ