5319 görüntülenme25 Şubat 2019
İYİ Parti'den adaylığı, başvurunun gecikmesi nedeniyle gerçekleştirilemezken, Demokrat Parti'den adaylığı da İl Seçim Kurulu tarafından kabul edilmeyen İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, adaylık sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

Mersin'de vatandaşlara hitap eden Kocamaz, "İYİ Parti ile yola çıktık orada da satılık hainler birilerinin kuklası olarak bize engel oldu. Bu kirli el orada da boş durmadı. Son kararı YSK verecek" dedi. “Mersin’in mimarı Başkan Kocamaz” tezahüratlarıyla karşılanan Burhanettin Kocamaz, şöyle konuştu:

'BİZİ ENGELLEMEK İÇİN OYUN ÜSTÜNE OYUN KURUYORLAR'

"Bizi bu kentte çalıştırmamak için, hizmetlerimizi engellemek için oyun üzerine oyun kurdular. Tabii ki fitne yerinde durmadı. Toroslar’dan başlayan kumpas Genel Merkez’e kadar gitti ve bizim aday yapılmamamız kararı alındı. İlimizin bütçesi kesilmesin diye sesimizi çıkarmadık ama bütçe açıklandığında gördük ki zaten önümüz kesilmişti. MHP ile bağımızı kopararak İYİ Parti’den aday olduk."

‘KİRLİ EL BOŞ DURMUYOR’

"Vatandaşımız yaptırdığımız bütün anketlerde bizi gösteriyordu. Bizim önümüz kesildi. İYİ Parti ile yola çıktık orada da satılık hainler birilerinin kuklası olarak bize engel oldu. Bu kirli el orada da boş durmadı. Son kararı YSK verecek. Birilerinin kripto oyununa geldik. Allah büyük, Allah doğrularla beraber. Biz önümüz kesilse de kesilmese de yolumuza devam edeceğiz”

‘TEK İSTEĞİMİZ VAR, ADİL OLUN’

“Allah izin verdiği sürece öyle ya da böyle hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz devletimiz, yargımıza güveniyoruz. Bir tek isteğimiz var gerçekten adil bir şekilde başvurularımızı incelesinler ve ona göre kararlarını versinler. Ben bizim için döktüğünüz terler için hepinize teşekkür ediyorum."

‘ARAMIZA FİTNE SOKULMASINA İZİN VERMEYİN’

"Hepinizi bu süreç tamamlanana kadar sakin olmaya. Aranıza girerek fitne vermek isteyenlere fırsat vermeyin. Çünkü bize bu yakışır. Kazanacağımız bir seçim elimizden alınmaya çalışılıyor. Demokrasi Mersin’de çok büyük bir yara aldı. Tarihe kara bir leke olarak geçecek bu olay. 25 yıldır bir fiil halkımıza hizmet ettik demek ki siyasette daha çok pişmemiz gerekiyor. Bu hepimiz için bir imtihan. Allah son nefesimizi alıncaya kadar Mersin için mücadele edeceğiz."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ