Politika
15 Temmuz 2021 ( 2072 görüntülenme )

Bulu 'Gitti'

Prof. Dr. Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasından 194 gün sonra, yine Erdoğan tarafından görevden alındı.

NELER YAŞANDI
Melih Bulu, Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 Ocak 2021 tarihinde yayınlanan kararnameyle Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevine getirilmişti. Rektörün seçimle belirlenmesini isteyen öğrenci ve akademisyenler, Boğaziçi Üniversitesi'nde çeşitli protesto eylemleri yapmaya başlamıştı. Melih Bulu'nun rektör atanması üzerine sosyal medyada da tepkiler başlamış; "#KayyumRektörİstemiyoruz" etiketi, gündem olmuştu.

MELİH BULU KİMDİR
Prof. Dr. Melih Bulu, 15 Ağustos 1970 tarihinde Kırıkkale'de doğdu. Finans alanında doktorası bulunan, ağırlıklı olarak strateji alanında akademik çalışmalar yapan Bulu, İstanbul Şehir Üniversitesinde İşletme Bölüm Başkanı (2010-2016), İstinye Üniversitesi Kurucu Rektörü (2016-2019), Haliç Üniversitesi Rektörü (2020) olarak görev yaptı.

AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı kurucusu olan Bulu, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Ataşehir Belediye Başkanlığı için, 2015 yılı genel seçimlerinde İstanbul milletvekilliği için aday adayı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2 Ocak 2021’de Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanan Bulu, 15 Temmuz 2021’de görevden alındı.

Kaynak: Ajanslar/Gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ