AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, partililerin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili tutumuna çok sert tepki göstererek, bu yaklaşımın İmamoğlu'nu büyüttüğünü ve partinin acil olarak esaslı bir dil değişikliğine gitmesi gerektiğini savundu.

İMAMOĞLU’NU HEDEF ALDILAR
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da 500 bin tonluk asfalt çalışması yapıldığını duyurmuştu. İmamoğlu daha sonra, '500 bin ton' ifadesini sehven söylendiğini açıklamıştı. AKP'nin önde gelen isimleri ve troller ise bu gelişme üzerine Ekrem İmamoğlu'nu hedef aldı.

GRUP BAŞKANVEKİLİ: ‘ÇILDIRACAĞIM’
AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bu gelişmelerin ardından partilileri sert bir dille uyardı. Sehven söylenmiş bir cümle üzerinden sergilenen tutumu eleştiren Turan, bu şekilde Ekrem İmamoğlu'nun daha da parlatıldığına dikkat çekti.

‘BU DİL DEĞİŞMELİ’

Partide esaslı bir dil değişikliği olması gerektiğini savanan Bülent Turan, aksi hale kendilerini zor günlerin beklediğini ima etti. Turan, kişisel Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:"Çıldıracağım! Dünyanın en başarısız Bld Bşk’ı; ama sanki eleştirecek bir icraatı yok da "sehven" diye itiraf ettiği bir yazım hatası etrafında dönüp duruyoruz! Bu yaklaşımımız; sadece bu başarısız şahsı büyütüyor. Esaslı bir dil değişikliğine gitmek zorundayız. Böyle gidersek... “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ