Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle bugün 28 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 4 Bin 397’ye, toplam vaka sayısı 158.762’ye yükseldi. Açıklanan son koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yeni vaka sayısı 948 oldu. Son 24 saatte 28 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 1.492 olarak açıklandı. Açıklanan verilere göre toplam yoğun bakım hasta sayısı 739, toplam entübe hasta sayısı 388 oldu.

BAKAN 'DURUM İYİ’
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Koca, “Veriler, riski küçültmede istikrar sağladığımızı gösteriyor. 83 milyonun başarısı devam etmeli. DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK, tedbirlere eksiksiz uyuma bağlı. Özgürlüğün istediği özveriyi gösterelim. Yeni hayat tarzımız: Kontrollü Sosyal Hayat, HEP BİRLİKTE TEDBİR.” ifadelerini kullandı.

BAKAN: 'BİZE BİRAZ ZAMAN VERİN'
Sosyal medya hesabından bir açıklamada daha bulunan Koca, “GENÇ ARKADAŞLARIM, sokağa çıkma kısıtı bu gece kalktı. Maalesef bu uygulama siz 15-20 yaş grubunu, 65 yaş üstü büyüklerimizi, 14 yaş ve altı çocuklarımızı şimdilik içeremiyor. Sabırlı olmanızı, bize biraz daha zaman tanımanızı rica ediyorum. ÇOK SEVGİLER.”

Kaynak: Sağlık Bakanlığı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ