MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu'nun Meclis'te Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı çıkmasına rağmen, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin özelleştirmeye ilişkin açıklamalarını retweet etmesi dikkat çekti.

MHP’Lİ VEKİL ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞIYDI AMA…

Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası için alınan özelleştirme kararından sonra tartışmalar devam ediyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu üyesi Mustafa Hidayet Vahapoğlu, konuyla ilgili olarak geçen hafta TBMM'de dikkat çeken bir konuşma yapmış ve özelleştirmeye şu sözlerle karşı çıkmıştı;

BU ASKERİ FABRİKA KRİTİK BİR TESİSTİR’

"Tesislerin zor günde nasıl önem taşıdığını, normal hayat sürerken anlayamayabiliriz. Askeri fabrikalar bakım onarım merkezleri de bunların arasındadır. Hemen hiç dikkat çekmeden faaliyetlerini sürdürmekteler. Bunlar stratejik tesislerdir. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile özelleştirme kararı alınmış bulunmaktadır. Verimliliği tescilli, kendi silahlı kuvvetlerimize ve stratejik işbirliği içinde bulunduğumuz ülkelere satış yapan katma değeri yüksek bir tesistir. Bu tesisin zararı söz konusu değildir" diye belirtmişti.

Bu özelleştirme kararından vazgeçilmesini isteyen MHP’li Vahapoğlu, kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini de ifade ederken, şunları söylemişti;

‘BU FABRİKAYI ÖZELLEŞTİRMEK, TÜRK BİRLİĞİNİ ÖZELLEŞTİRMEK ANLAMINA GELİR’

"Özel sektörün öncelikli hedefi karlılıktır, karının olmadığı yerde özel sektör faaliyet yürütmez. Halbuki devletin önceliği kar değildir ve olmamalıdır. Bu fabrikanın özelleştirme kapsamına alınması TSK’nın bir birliğinin özelleştirilmesi anlamına da gelebilecektir"

CHP DE TEPKİ GÖSTERDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün bir programda MHP lideri Devlet Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli'nin tank palet fabrikası satışında sessiz kalmasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Milliyetçiyim deyip fabrikanın satışına sessiz kaldı. Lafla milliyetçilik olmaz" ifadesini kullandı.

BAHÇELİ’DEN ÖZELLEŞTİRMEYE DESTEK

MHP lideri Devlet Bahçeli ise dün özelleştirmelerle ilgili olarak, “Ortada satış yok iken var demek yalandır. İşletme hakkının devir işlemleri sürerken her şey bitti ve Katar ordusu aldı demek sahtekarlıktır. Sayın Kılıçdaroğlu, farkındaysan yine çaktın, yine sınıfta kaldın. Burada takip edilecek özelleştirme yöntemi bir satış değil, işletme hakkının 25 yıl süreyle devridir. İşletme hakkının devir faaliyetleri 20 Aralık 2018 tarihinden itibaren Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Koordinatörlüğü’nde ilgili kurumların katılımıyla devam etmektedir” diye ifade etmişti.

MHP’Lİ VEKİL ÖNCE KARŞI ÇIKTI ŞİMDİ İSE DESTEKLİYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu'nun Meclis'te Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesine karşı çıkmasına rağmen, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin özelleştirmeye ilişkin açıklamalarını retweet etmesi dikkat çekti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ