Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2560 görüntülenme )

BU İYİ DEĞİL! HükümetBanka Anlaştı: EMEKLİ Ortada!

Sadece laf ve umut!
"EMEKLİ BEKLİYOR"

HABER ŞU:
 
Yılbaşında 100 lira seyyanen zam ve enflasyon farkı alan emekliler hükümetin üzerinde çalışmalar yaptığı intibak düzenlemesini bekliyor.
 
Yeni düzenlemeden 2000 yılından sonra emekli olanlar yararlanacak. 
 
HÜKÜMET, yılbaşındaki 100 liralık seyyanen zam ve enflasyon farkından sonra 2000 yılından sonra emekli olanların dört gözle beklediği intibak düzenlemesi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.
 
Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı 2016 Yılı Eylem Planı'nında yer alan ve 3 ayda hayata geçirilecek düzenlemelerin ardından sıra intibak düzenlemesine gelecek. 
 
MAAŞLARA 335 LİRA ZAM
İki emekli derneğinin konuya ilişkin açtığı davanın Yargıtay süreci devam ediyor. Yargıtay, idare mahkemesinin kararını ya onaylayacak ya da bozacak. İdare mahkemesi eğer kararında direnirse, son sözü Yargıtay Hukuk Genel Kurulu söyleyecek.  

Bu süreç devam ederken, hükümet dava sonucunu beklemeden söz konusu düzenlemeyi yapmak için kolları sıvamıştı. Yapılacak düzenleme sonunda 2000 yılından sonra emekli olanların maaşlarına 355 liraya varan zam gelecek. Türkiye Emekliler Derneği, intibak talebini geçtiğimiz Başbakan Ahmet Davutoğlu'na mektupla iletmişti. 
 
YARGI SÜRECİ BİTMEDİ
2000 yılından önce emekli olan yaklaşık 2 milyon kişi, intibak düzenlemesiyle 50 ile 355 lira arasında zam almıştı. Uzmanlar, yapılacak yeni intibakla 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşlarında da aşağı yukarı bu tutarlarda artış olacağını hesaplıyor. Bu arada Türkiye Emekliler Derneği ile İşçi, Memur ve BağKur Emeklileri Derneği'nin intibak için başlattığı yargı süreci devam ediyor.
 
“PROMOSYON”  
EMEKLİLERİN promosyonu için SGK, bankalarla görüşme trafiğini hızlandırdı. Kurum, ilk rakam olan 300 liralık promosyonu artırmak için kıran kırana pazarlığa başladı. Memurlar gibi banka promosyonu almak isteyen emeklilerin gözü kulağı Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK).  

 Maaşlarının yattığı bankaların kendilerine promosyon ödemesini bekleyen emekliler, artık bu işin sonuçlanmasını isterken; SGK da bankalarla görüşme trafiğini hızlandırdı. Yaklaşık 11 milyon emekli talebin yerine getirilmesini bekliyor.  
 Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, SGK'nın bankalarla görüşmeye başladığını söyleyerek, “Bu yapacağımız pazarlıklardan emeklilerimizin en iyi şekilde istifade etmesini istiyoruz” demişti(Güneş).

Haber bu...
İstese hükümet, bankacılık kanununda değişlikik yapamaz mı? YAPAR!
İstese HÜKÜMET, tüm emekli maaşları için her yıl belli bir ödeme sağlayamaz mı? SAĞLAR!

PEKİ HÜKÜMET NE YAPIYOR?
Önce cepteki parayı alıyori sonra buldun deyip sahibine veriyor, veriyor ama onu da BİN BİR NAZLA!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ