Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2425 görüntülenme )

Brezilya bakalım bu yalana katılacak mı

Ermeni Soykırımı’nı resmen tanıyan kanun tasarısı Brezilya Federal Parlamentosu’na sunuldu. Kabul edilmesi halinde Brezilya, Ermeni Soykırımı’nı resmen tanıyan 24. ülke olacak
 26 Mayıs’ta senatörler Aloizio Nunes, Fereira Filio ve Jose Serra’nın parlamentoya sunduğu kanun tasarısında, “Brezilya, 100. yıldönümü 24 Nisan 2015’te anılan Ermeni Soykırımı’nı tanıdığını belirtiyor, soykırım kurbanlarına saygılarını sunuyor, Brezilya’da yaşayan Ermeni göçmenlerin ülkemizin ekonomi, sosyal ve kültürel alanındaki katkıları önemsiyor ve soykırımların tekrar edilmemesi için unutulmaması gerektiğinin altını çiziyor” ifadeleri kullanıldı.  

Brezilya’daki Ermeni Ulusal Komitesi (ABC) Başkanı James Onnig Tamdjian, tasarıyla ilgili yaptığı açıklamada senatörlere destekleri için teşekkür etti ve “Umarız yakın zamanda tasarı kabul edilecek ve Brezilya’daki tüm Ermeniler için tarihi bir karar olacak” dedi.  

Nalbandyan: Büyük bir adım 

Kanun tasarısıyla ilgili bir açıklama da Ermenistan’dan geldi.

Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan, “Brezilya’nın soykırımı tanımasının, uluslararası alanda soykırımın ve insanlığa karşı suçların önlenmesi için büyük bir adım olacağını’ belirtti. 

Brezilya’da, çoğu Sao Paolo’da olmak üzere yaklaşık 100 bin Ermeni yaşıyor. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ