Genel
22 Ocak 2018 ( 1224 görüntülenme )

"BOZDAĞ'DAN HAREKAT AÇIKLAMASI"

BOZDAĞç HEDEF AFRİN

BOZDAĞ: SON TERÖRİST TEMİZLENİNCEYE KADAR DEVAM EDECEK

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası son dakika önemli açıklamalarda bulundu.

Zeytin Dalı Harekatı için "Bölgedeki terör örgütleri ve en son terörist temizleninceye kadar devam edecek" dedi. 

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın açıklamalarına karşılık veren Bozdağ, ABD'ye "İşbirliğinin yolu belli silah vermeyi durdurmak ve verilen silahları toplamaktır" çağrısında bulundu. 

Harekatla ilgili son bilgileri paylaşan Bozdağ Şehit olan yoktur. Yaralı askerimiz de yoktur" dedi.“SON TERÖRİST TEMİZLENİNCEYE KADAR”

Bozdağ, “Zeytin Dalı Harekatı meşru ve uluslararası hukuka uygun. Harekat sırasında ve süresinde sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat gösterilmektedir. Bu harekat bölgede yaşayan Kürtlere karşı yapılan bir harekat değildir. Harekata aziz Türk milletinin desteği tamdır. Bölgedeki terör örgütleri ve en son terörist temizleninceye kadar devam edecek” dedi.

“HAREKATIN HEDEFİ AFRİN BÖLGESİDİR”

Bozdağ, “Operasyonun Afrin sınırında devam edeceğine ilişkin garanti verildiği” iddialarıyla ilgili olarak, “Türkiye’nin Rusya’ya veya başka bir ülkeye verdiği herhangi bir garanti yoktur. Amaç Afrin bölgesini teröristlerden temizlemektir. Harekatın hedefi Afrin bölgesidir” dedi.

“ŞEHİDİMİZ YOK”

Harekatla ilgili son bilgileri paylaşan Bozdağ “Harekat planlandığı gibi devam ediyor. TSK karadan da harekat bölgesine girmiş durumda. İlk 3 günde planlanan mesafe ve alan kontrolü sağlandı. Şehit olan yoktur. Yaralı askerimiz de yoktur. Terör örgütlerinin attığı roketler nedeniyle yaralanan ve hayatını kaybedenler var” ifadelerini kullandı.

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ