Ana Sayfa
19 Eylül 2017 ( 1365 görüntülenme )

BOZDAĞ KONUŞTU... TÜRKİYE ŞAŞTI!..

BOZDAĞ: ŞİDMİ,YE KADAR BARZANİ'Yİ HEP DESTEKLEDİK

BOZDAĞ: BARZANİ İYİ NİYETLİ OLSUN, VAZGEÇSİN

BOZDAĞ: İYİ NİYET OLURSA DESTEĞİMİZ SÜRER

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bozok Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'nde bir konuşma yaptı.

Bozdağ, Türkiye'nin bölgesindeki bütün hadiseleri kendi güvenliği ve bölge halklarının güvenliği bakımından yakından takip ettiğini, bundan sonra da yakından takip etmeye devam edeceğini belirtti.

25 Eylül'deki sözde bağımsızlık referandumuna değinen Bozdağ, 

"TÜRKİYE IRAK BÖLGESEL YÖNETİMİNE BUGÜNE KADAR DESTEK OLDU"

"Türkiye Irak Bölgesel Yönetimine bugüne kadar destek oldu, bundan sonra da iyi niyetli şeyler olursa aynı şekilde destek olmaya devam eder ama eğer Türkiye'nin güvenliğini, bölgenin güvenliğini tehdit edecek bütün bu uyarılara ve ikazlara rağmen referandum adımını atarsa bunun elbette bir karşılığı olacaktır." 

"OLDU BİTTİYE İZİN VERMEYİZ"

"Irak'ın kuzeyinde bir oldu bittiye Türkiye izin vermez. Dünya da ayağa kalktı biz de ayağa kalktık. Araplar karşı, Türkmenler karşı. Bırakın Arapları ve Türkmenleri bölgede yaşayan Kürtler karşı. "

"HASTALIKLI BİR ZİHNİYET"

"Parlamentoda oylama yaptılar, neredeyse yarısı oylamaya katılmadı, katılanların da neredeyse yarısına yakını 'hayır' oyu verdi. Onlar da istemiyor. Birleşmiş Milletler istemiyor, bi dünya istemiyor ama orada 'ben bunu yapacağım' diyen bir hastalıklı zihniyet var... "

BÜYÜK ZARAR OLUR"

"Çok net söylüyorum, bölgede yapılacak, hangi hesapla hangi niyetle olursa olsun bu tür adımlar, bölgenin güvenliğini ortadan kaldırır, huzuru, barışı, istikrarı bombalar. Sadece bölgenin değil, bölgedeki ülkelerin de pek çok şekilde bundan zarar görmesine yol açar. Hiç kimse de bu zararın doğmasına izin vermez."

"BARZANİ İYİ NİYETLİ OLSUN"

"İstikrar, iyi komşuluk ilişkileri, ekonomide istikrar, başka şeylerle ilgili konularda elbette Türkiye Irak Bölgesel Yönetimine bugüne kadar destek oldu, bundan sonra da iyi niyetli şeyler olursa aynı şekilde destek olmaya devam eder ama eğer Türkiye'nin güvenliğini, bölgenin güvenliğini tehdit edecek bütün bu uyarılara ve ikazlara rağmen referandum adımını atarsa bunun elbette bir karşılığı olacaktır. "

"ATACAĞIMIZ ADIMI DÜNYAYA İLAN EDECEĞİZ"

"Sayın Cumhurbaşkanımız ifade ettiler, cuma günü Milli Güvenlik Kurulu arkasından Bakanlar Kurulu toplanacak ve bu konuda Türkiye'nin atacağı en son adımları kararlaştırıp bütün dünyaya ilan edeceğiz."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ