Hasan Uzunlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Başkanvekiliyken sosyal medya paylaşımları nedeniyle görevinden alınmıştı. Uzunlar yine durmadı, bu kez MHP’yi hedef aldı.

UZUNLAR: ‘MHP’DEN AYRILAN MÜSLÜMAN KESİM YAZICIOĞLU’NA GİTTİ’

Cumhur İttifakı’nda ortakları olan MHP’deki Müslüman kesimin gittiğini ileri süren Uzunlar "Her zaman söylerim, MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP'de kaldı. İP'ye de tüm bunlardan arta kalanlar gitti" dedi.

MHP’DEN TEPKİ: ‘HASAN UZUNLAR DENİLEN KÜÇÜK BEYİNLİ YİNE ZIRVALAMIŞ’
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Hasan Uzunlar’a çok sert tepki gösterdi. Enginyurt, kendilerini “dinsiz” olarak niteleyen Uzunlar’a karşı şu ifadeleri kullandı:

‘HASAN DENİLEN DİNSİZ’
“Ak Parti, Samsun Büyükşehir Meclis üyesi Hasan Uzunlar denilen küçük beyinli yine zırvalamış. ‘MHP de Müslüman olanlar, Muhsin Yazıcıoğlu'na gittiler’ demiş. Yani bu durum da MHP de kalanlar Müslüman olmuyor, Hasan denilen pisliğe göre. Hasan denilen dinsiz! Sen kim Müslümanlık kim.”

HASAN UZUNLAR DAHA ÖNCE DE ATATÜRK’Ü HEDEF ALMIŞTI Uzunlar’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkında 10 Kasım’da sosyal medya hesabından yaptığı "Fatiha yerine korna ile anılan tek kişisin" demişti. Uzunlar yaptığı paylaşımlarda Atatürk’e yönelik “dinsiz, alkolik” gibi ifadelere yer vermiş 10 Kasım’da Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşuna tepki gösterilen fotoğraflar paylaşmıştı.

“Mustafa Kemal Türk değil ki, Atatürk olsun” şeklinde bir alıntıyı da paylaşan Hasan Uzunlar, kılık kıyafet devrimine ilişkin resmin altına ise “Yahudi şapkası benzetmesi” yapmıştı. Uzunlar’ın ifadelerinin tepki çekmesinin ardından Grup Başkanvekilliği görevinden alındığı duyurulmuştu.

Kaynak:Odatv/Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ