Yeniçağ YAZARI Murat Ağırel bugünkü yazısıında Yani DÜNYA Vakfını gündeme aldı. YENİ dünya Vkfının mütevelli heyetinde dikkat çekici isimlerin bulunduğuna işaret etti. AĞIRELE, Dünya Vakfı ile Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu arasındaki bağı da açıkladı. Ağırlel'in yazısı şöyle;,

TRABZON TEPKİLİ’

“Katıldığı bir iftar programında konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen daha sonra da YSK'nın tartışmalı kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. İmamoğlu'nun kazanmasına "en çok Yunan medyasının sevindiğini" ifade eden Göksu daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sordu. Vatandaşlardan "Trabzon" cevabını alan Göksu "E hesap başka" dedi.

VİDEO YASAKLANDI’

“Tabii buradaki amacı hepimiz biliyoruz. Sadece biz değil tüm Trabzonlular biliyor.Hafta sonu panel için Trabzon Beşikdüzü'ne gittim. Orada da tepki devam ediyordu. Mahkeme kararı ile videonun yayınlanması yasaklandı. Barış Yarkadaş'ın sosyal medyada paylaştığına göre videoyu yasaklayan hakim avukatlıktan hakimliğe geçen eski AKP Edremit İlçe Başkanıymış. Benim üzerinde duracağım konu ise başka.

YENİ DÜNYA VAKFI’Esenler Belediye Başkan'ı Mehmet Tevfik Göksu'nun abisinin başkanı olduğu bir vakıf var. Adı: Yeni Dünya Vakfı.Vakfın başkanı ve mütevelli heyetinde yer alan kişi, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun abisi Mahmut Göksu.Y önetim, mütevelli heyeti ve istişare heyetinde hayli ilginç isimler mevcut. Birçok AKP'li isim yer alıyor:
Esenler Belediye Başkanının abisi Mahmut Göksu.
Eski Aile ve Sosyal politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan.
İş adamı Gazi Akmercan, Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı Genar'ın sahibi Mustafa Şen.
Eski Keçiören Belediye Başkanı Danışmanı Ali Toköz.
THY da görevli Hüseyin Sağlam AKP eski Mv. Sağlık Bakanı danışmanı Ahmet Baha Öğütken.
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen.
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta.
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı,
Eski Fatih Belediye Başkanı ve AKP Mv. Mustafa Demir.Liste çok uzun…

YENİ DÜNYA VAKFINA TAHSİS

FETÖ mensuplarının Eyüpsultan'daki buluşma noktası olarak bilinen otel ve restoran olarak kullanılan Halit Paşa Konağı 15 Temmuz sonrası yıkıldı. Yerine de İBB, şadırvan ve tuvalet yaptı. Bu binanın karşısında bulunan ek bina ise OHAL kapsamında Maliye Hazinesine devredildi. Binanın dışındaki ahşap kaplamalar söküldü. Yeni Dünya Vakfı da arazinin sosyal kültürel tesis olarak kullanılması için başvuru yaptı. Plan değişikliği yapıldı yüksekliği arttırıldı. Plan değişiklikleri AKP oyları ile geçti.
ERDOĞAN: DEĞİŞİM USTASI

Geçtiğimiz Mart ayında, Yeni Dünya Vakfı Ankara Şube Uluslar arası Öğrenciler Komisyon Başkanı Bangladeşli Hafijur Rahman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ülkesinde tanıtmak amacıyla kendi dilinde yazdığı “Erdoğan: Değişim Ustası” adlı kitabını TBMM’de bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a takdim etti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ