Genel
15 Şubat 2019 ( 899 görüntülenme )

İlginç vaat: TARİHİ ESERE KIRAATHANE!..

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Bahçelievler'i ziyaret eden AKP İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, "450 yıl önce Mimar Sinan'ın yaptığı Siyavuşpaşa Kasrını Millet Kıraathanesi haline getireceğiz" dedi.AKP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Binali Yıldırım, dün Bahçelievler'de 'Mahallede Komşular Söz Sizde' programına katıldı.
Binali Yıldırım'ın seçim vaatleri arasında 450 yıl önce Mimar Sinan tarafından yapılan Siyavuşpaşa Kasrını Millet Kıraathanesi yapacağı da vardı. 

MİLLET KIRAATHANELERİ GELİYOR

Yıldırım, "Şirinevler'e millet bahçesini yapacağız. Bununla yetinecek değiliz. Daha önemli projelerimiz var. İlçemizin tarihini canlandıracağız. 450 yıl önce Mimar Sinan'ın yaptığı Siyavuşpaşa Kasrını Millet Kıraathanesi haline getireceğiz. Yenibosna'da Viran Bosna Sarayını da yine millet kıraathanesi olarak Bahçelievler'e kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

'MİMAR SİNAN'IN YAPTIĞI SİYAVUŞPAŞA KASRINI MİLLET KIRAATHANESİ HALİNE GETİRECEĞİZ'

İlçenin adının Bahçelievler olduğunu ama ilçede bahçe diye bir şey kalmadığının altını çizen Yıldırım "Şirinevler'e millet bahçesini yapacağız. Bununla yetinecek değiliz. Daha önemli projelerimiz var. İlçemizin tarihini canlandıracağız. 450 yıl önce Mimar Sinan'ın yaptığı Siyavuşpaşa Kasrını Millet Kıraathanesi haline getireceğiz. Yenibosna'da Viran Bosna Sarayını da yine millet kıraathanesi olarak Bahçelievler'e kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ