Politika
07 Kasım 2020 ( 4257 görüntülenme )

Bilim Kurulunda 'Sert Rüzgar'

Türkiye’de ise bir yasak uygulanacağına dair Ankara’dan herhangi bir hamle ya da açıklama gelmedi. Öte yandan Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Serap Şimşek Yavuz, Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Tufan Tükek’ten peş peşe gelen açıklamalar ise tedirginliğin artmasına neden oldu.

İSTANBUL TIP’TAN UYARI

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Tufan Tükek, Twitter adresinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:"Yoğun bakım doluluk oranı artıyor. Entübe sayısı artıyor. Yoğun bakım hasta sayısında böyle giderse önümüzdeki günlerde ciddi bir ihtiyaç olacak. Kalabalık yerlerden uzak durun. İşe gitmek zorunda olmayan vatandaşlarımız gerekmedikçe işten çıkmayın. Durum ciddi."

BİLİM KURULU ÜYELERİNDEN PEŞ PEŞE UYARI
Bilim Kurulu Üyesi Profesör Doktor Serap Şimşek Yavuz, Twitter üzerinden "Zorunlu olmayanlar evde kalsın" çağrısı yaptı.
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın ise "Sonunda bu noktaya gelindi. Şimdi ağır bir kış geçireceğiz, herkes buna hazır olsun. Özellikle bizim için zor aylar Kasım ve Aralık olacak gibi görünüyor…" ifadelerini kullandı.

‘SAĞLIK PERSONELİ ZOR DURUMDA’

Öte yandan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Türkiye'de şu an için korona virüs tanısı alan yaklaşık her 10 kişiden biri sağlık çalışanı. Salgının başından bu yana 40 binden fazla sağlık çalışanı enfekte oldu, yarısı hekim 100'den fazla sağlık görevlisi hayatını kaybetti. Vatandaşlar tedbir kurallarına dikkat etmediğinde hastalık sıklığı artacağından sağlık çalışanlarının da yükü artıyor." paylaşımında bulundu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ