Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2617 görüntülenme )

Bilal Erdoğan Sosyal Medyada Alay Konusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın canlı yayına çıkması sosyal medyada alay konusu oldu.
  TÜRGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan katıldığı canlı yayında kendisiyle ilgili çıkan iddialara dair açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın bu açıklamaları Twitter kullancıları tarafından alay konusu oldu.

Bazı kullanıcılar Bilal Erdoğan’la ilgili capsleri paylaşırken bazı kullanıcılar da tweetler attı.

Peki Bilal Erdoğan canlı yayında neler anlatmıştı, işte sözleri:

ABD’DE OKULU DERECEYLE BİTİRDİM
3 senede iktisatta çift dal yaptım. Normalde 4 sene ama ben 3 senede yüksek bir dereceyle bitirdim.
Kıbrıs sorununu bir Yunan hoca ile çalıştım. Kıbrıs meselesinde onur tezimi yazdım. Güzel de bir tezi siyasal bilgilere verdim bundan dolayı onur derecesi verdiler. Harvard başvurusu için güzel bir temel oluşturdum.
Ben gönüllü çalışmalara odaklandım. Mahalle kütüphanesinde gönüllü olarak çocuklara bakıyordum. Okulda bir gün fakir ailelerin çocukların olduğu bir okuldu ve orada gönüllü olarak çalışıyordum. İnsanlara yardım eder oturacakları yerleri gösterirdik.  Sefiller müzikali gelmişti ve yer kalırsa biz de izlerdik.

11 EYLÜL SALDIRILARI YAŞANDIĞINDA ORADAYDIM
11 Eylül’de uçakların kuleye çarpışını ben canlı izlemiştim. 11 Eylül olduktan sonra bilmedikleri islam dini onlar için kötü bir çağrışım yaptı. Laf atılan müslümanlar oldu. Hırpalanan kişiler oldu. Genel itibariyle 11 Eylül’den sonra Amerika’da yaşamak müslümanlar için biraz zor oldu.
Benim yurtdışına gitmemin sebebi, ülkeme nasıl daha faydalı olabilirim diye düşünmemdi. Okulum bittikten sonra eğitim alanında çalışmaya karar verdim.
BURS MESELESİ
Ben kısmi burs destekleriyle okudum. Bu şekilde lisans ve yükseklisans eğitimimi tamamladım.
MASTER YAPARKEN EVLENDİM
Masterımın ikinci yılında, tanıdıklar vasıtasıyla bir adayla görüştük, tanıştık, 2 ay içinde evlendik. Eşim tarih bölümü okudu ve çocuğumuzun doğması yoğun dönemlerimize denk geldi. Ders programlarımızı birbirimize göre ayarlamak durumunda kaldık.
Öğrenci evlerinde kaldım, yemek yapmayı bilirim.
İnsanlar gerçekten tanımadıkları, 2-3 dakika oturup çay bile içmedikleri insanlarla evleniyorlar.
TÜRGEV EĞİTİM İÇİN NE YAPIYOR
TÜRGEV tamamen kız öğrencilerin konaklaması ve eğitim hayatları boyunca onlara burs sağlanması amacıyla kurulmuş bir kurumdur. TÜRGEV’in öğrenci sayısı 6500, yurt sayısı 40′ı aştı. TÜRGEV bir akademi gibi, üniversitede verilmeyen dersler de veriliyor. TÜRGEV’e yapılan saldırılarda hedef TÜRGEV değil, ben, ailem, Cumhurbaşkanı hedef alınıyor.
CUMHURBAŞKANI OĞLU OLMAK…
Dünya Bankası’nda çalıştığım dönemde Beyaz Saray’dan davet gelmişti. Dönemin ABD Başkanı Bush davet etmişti beni… Bizim de adetlerimizde eli boş gitmek olmadığından dolayı lokum ve benzicinin birinden parfüm alıp Beyaz Saray’a gittim.
OKCULUK MERAKI
Ok atmayı çok seviyorum, hem geleneksel hem de olimpik olarak ok atmaya merakım var. Hatta lisanslı olarak okçu olmak istiyorum.

İşte atılan tweetler ve paylaşılan capsler;....................


Kaynak : SözcüBunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ