Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın görevden alınmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Görevini layıkıyla yapan kalır, yapamayan gider. Devletteki işleyiş budur" dedi. Görevden almayı eleştiren Bahçeli, "CHP'li sözcüler dedikodu yapmak yerine şu sıralar moda haline gelen, cevabı da oldukça zor olan, "Yeni doğmuş sığır yavrusuna ne ad verilir?" sorusunun cevabını aramaya koyulmalıdırlar." diye konuştu. Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

‘GÖREVİNİ YAPAMAYAN GİDER’


Merkez Bankası Başkanı hükümet tarafından ataması yapılan bir bürokrattır. Görevini layıkıyla yapan kalır, yapamayan gider. Devletteki işleyiş budur. Görevden alınan Merkez Bankası Başkanı'nı siper yapıp, ekonomide felaket senaryosu yazanlar en hafif tabirle utanmasını kaybetmiş densizlerdir. Bir dönem Kemal Derviş'in emir eri gibi çalışan CHP'li malum ismin "Merkez Bankası'ndaki görev değişiminin bedeli ağır olacak" demesi kendisi gibi kara mizahtır.

‘YENİ DOĞMUŞ SIĞIR YAVRUSUNA NE AD VERİLİR’Merkez Bankası'nın bağımsızlığı başka bir şey, başkanını kurumsal hedeflere ulaşamadığından dolayı görevden alınması başka bir şeydir. CHP'nin ganimet avına çıkması art niyetliliktir. CHP'li sözcüler dedikodu yapmak yerine şu sıralar moda haline gelen, cevabı da oldukça zor olan, "Yeni doğmuş sığır yavrusuna ne ad verilir?" sorusunun cevabını aramaya koyulmalıdırlar. Şıklar arasında bulunan, "Oğlak", "Sıpa", "Kuzu", "Buzağı" seçeneklerinden birisini tercih edebilecekler, arzu ediyorlarsa telefon jokeri veya çift joker haklarını da kullanabileceklerdir. Bize göre yararlı bir iş yapmış olacaklardır.” Diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ