7120 görüntülenme07 Ocak 2019
Suriyeli nüfusun yoğunlukta olduğu illerden olan Gaziantep'te bir vatandaşın isyanı dikkat çekti. Gaziantep'te kendisine mikrofon uzatılan bir vatandaşın yerel basına yaptığı 'Suriyeli' isyanı sosyal medyada gündem oldu.

‘BİR DAHA OY YOK’

Daha önce AKP ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy verdiğini açıklayan vatandaş, Suriyeliler gitmediği sürece bir daha oy vermeyeceğini söyledi. Suriyelilere kapılarını açtıklarını ilk geldiklerinde ellerinden geldiği kadar destek ve yardımda bulunduklarını belirten vatandaşın devamında söylediği sözler ise bölgede yaşananları adeta gözler önüne serdi. Vatandaşın isyanından o sokak röportajına yansıyanlar şöyle:

‘BEN TAYYİPÇİYİM AMA ARTIK OY TOK’

"Suriyeliler önce bizden korkarlardı, buraya geldiklerinde evimizde eşya koymadık Suriyelilere verdik. Biz de iyimser davrandık ama Suriyeliler şimdi ne yapıyor? Gençlerimizi öldürüyor, evlerimizi işgal ediyor, hırsızlık yapıyor. Suriyeliler ülkemizden çıkarılmadığı sürece Tayyip'e oy vermiyoruz artık. Ben Tayyip'çiyim, başa gelsin diye oy veriyordum ama artık vermeyeceğim. Suriyelileri gönderene adar oy moy yok."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ