17542 görüntülenme 11 Mart 2022
YouTube'da yayınlanan sokak röportajı sırasında, AKP’li olduğunu söyleyen bir vatandaşın yaptığı konuşmalar sosyal medyada gündem oldu. Ekonomik sorunların nedenini ‘dış güçler’ ile açıklayan vatandaş, ‘Lozan’ ve ‘Merkez Bankası’ yanıtıyla da dikkat çekti.

‘BİZİM İNSANLARIMIZ AT GÖZLÜĞÜ TAKIYOR, GÖREMİYOR’
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destelediğini söyleyen yurttaş, “Dediğini yapan bir insan. Dünya onu isterken bizim insanlarımız neyin ne olduğunu fark etmeyip at gözlüğü taktığı için destekliyorum” dedi.

‘KRİZİN NEDENİ DIŞ GÜÇLER, LOZAN BİTECEK'’

'Zeyrek' isimli YouTube kanalında yayınlanan sokak röportajında, ekonomik sorunların ‘dış güçler’ nedeniyle yaşandığını savunan vatandaş, “Şu anda beli bir sıkıntı yaşıyoruz ama bunun önü açılacağı için sabretmemiz gerekir. Sözleşme bitince (Lozan Antlaşması) biz yer altı kaynaklarımızı kullanmaya başlayınca….başlayacak inanıyorum” dedi.
AKP'li vatandaş, muhabirin “Lozan’ı okudunuz mu?” sorusuna ise “Biliyorum bildiğim için şey yapıyorum zaten” diye yanıt verdi.

MERKEZ BANKASINDA TC OLDUĞUNU BİLMİYOR
Lozan Antlaşması’ndan bahsettiği sırada, “İnce detayları var, mesela nasıl ki Merkez Bankası’nda Türkiye Cumhuriyeti yazmıyorsa…” ifadelerini kullanan kadına, muhabir “Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yazıyor zaten” dedi.
Kadın ise “Şu anda ifade edemiyorum” yanıtını verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ