4570 görüntülenme 18 Ocak 2022
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in bir televizyon programında 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi için “Darbenin önlenmesinde bir numaralı kahraman sayın Cumhurbaşkanımızdır. İki numaralı kahraman ise Melih Gökçek’tir” sözlerine TBMM darbeleri araştırma Komisyonu Başkan Vekili, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ sert tepki gösterdi.

‘BÖYLE Mİ 2 NUMARA OLUNUYOR’
Özdağ, Gökçek'e '13 saat boyunca bir gecekonduda olduğunu söylüyor. Böyle mi darbeyi durduran 2 numaralı kişi olunuyormuş?' ifadeleriyle tepki gösterdi. Özdağ, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 15 Temmuz gecesine ilişkin bir soru yönelterek ‘TRT’ye gittiğini kimseye söylemedi’ dedi. Özdağ’ın açıklaması şöyle;

‘ÜÇ FARKLI BEYANI VAR’

“Gökçek ne Çankaya Köşkü’nde ne Meclis’te ne de sokaklardaydı. Melih Gökçek vermiş olduğu ilk ifadede ‘Bir gecekonduya sığındım, FETÖ’cüler burayı tespit edince burayı bombaladılar fakat bombalar boş araziye düştü’ dedi. İkinci ifadesinde ‘Bir gecekonduya gittim, 13 saat boyunca Başbakan, Cumhurbaşkanı ile telefon görüşmeleri yaptım’ diye açıkladı. Vermiş olduğu bir başka beyanatta ise ‘Evdeydim oğlum geldi, darbe olduğunu sokağa çıkacağını, şehit veya gazi olma zamanı olduğunu söyledi, ben de evde kaldım’ dedi.

‘GÖKÇEK SOKAKTA YOK, ÖYLEYSE NEREDEYDİ’

“Üç ayrı ifadesi olan biriyle karşı karşıyayız. Sokakta da yok. Sokakta ise nerede? AKP Genel Merkezi’nin önünde mi? Külliye’nin önünde mi? Çankaya Köşkü’nün önünde mi? Meclis’in etrafında mı? Benim yeğenim Meclis’e gelirken şehit edildi”.

‘ASKERİMİZ POLİSİMİZ KARŞI KOYDU, GÖKÇEK NERDEYDİ’

O gecenin kahramanları Türk Silahlı Kuvvetleri’nde darbecilere karşı çıkanlar, Emniyet’te karşı çıkanlar. Sayın Gökçek özeleştiri yapsın, ben bunların görünen kısmıyla beraber oldum, görünmeyen kısmını da 1725 Aralık’ta gördüm desin. Görmediyse dershaneler kapatıldığında gördüm, yine görmediyse 15 Temmuz’da gördüm desin. Ondan sonra kendime çeki düzen verdim desin. Melih Gökçek bunu söylüyorsa, HTS kayıtlarını yayınlasın. Bu kayıtlar TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nda da vardır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar/ KRT TV

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ