Mine Kırıkkanat Cumhuriyete yazdı, işte açıklamaları;

’17 ARALIK’TAN BİR GÜN SONRA FETÖ İLE BAĞLANTI’

“AKP, 15 Temmuz’dan sonra da FETÖ’den kopamadı! Binali Yıldırım’ın “Bizim için kırmızı çizgi, terör faaliyetinin başladığı gündür, 17 Aralık’tır” yönündeki açıklamasına karşın Erdoğan, 17 Aralık’tan bir gün sonra dahi gazeteci Fehmi Koru’yu ABD’ye Fethullah Gülen’in yanına göndererek onunla uzlaşma arayışını sürdürmüştür. Fehmi Koru’nun ziyareti başarılı olsaydı AKPFETÖ kardeşliği bugün de sürüyor olacaktı. “

‘FETÖ’NÜN SAYGIN İSMİ FEHMİ KORU’

“Peki Erdoğan, Koru’yu neden göndermişti? Çünkü Fehmi Koru, FETÖ’nün çok saygı duyduğu isimlerin başında geliyordu. FETÖ’ye bağlı Zaman gazetesinde 13 yıl Ankara temsilcisi ve başyazar olarak çalışmıştı. Farklı tarihlerde Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret etmişti. Hatta hâlâ AKP MKYK üyesi, milletvekili Burhan Kuzu ve Hüseyin Gülerce ile yaptıkları bir ziyarette, yemekte ağırlanmışlardı. Erdoğan, Koru’yu FETÖ ile kendisini barıştırsın diye Pensilvanya’ya gönderirken muhtemelen hâlâ onun FETÖ ile devam eden sıcak ilişkilerine güveniyordu. “

‘FEHMİ KORU’NUN KEYFİ YERİNE’

“Ancak 15 Temmuz’dan sonra bile ne iktidar, ne de yargı Fehmi Koru’nun FETÖ ilişkilerini sorguladı. Üstüne, Koru’nun muhalif Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’a yönelik, hiçbir maddi delile dayanmayan “FETÖ’cü olabilir” suçlaması ciddiye alınarak, yaptığı beyan Akbay’a açılan soruşturmaya gerekçe gösterildi. Gülen’in yemek masasının onur konuklarından Fehmi Koru’nun ise bugün keyfi gayet yerinde, anılan ilişkileri sorgulanmaksızın, yazılarını sürdürüyor. AKP de FETÖ ile mücadele ettiğini iddia ediyor!”

Not: Aykut Küçükkaya’nın The Ortak “Hepiniz Oradaydınız” (Kırmızı Kedi, 2018) belgeselinden alıntıdır.

ŞİMDİ TARİH 25 MAYIS 2017, YAZAN AHMET HAKAN:

Fehmi Koru'nun yıllarca Zaman'ın başyazarlığını yaptığını Gülen'nin sofrasında yemekler yediği belirten Ahmet Hakan, Koru'nun Gülen'le yemek yerken çekilmiş fotoğrafını da köşesinde paylaştı. Hakan'ın yazısı şöyle:

Fehmi Koru'nun şahitliği kabul edilir mi? O Fehmi Koru ki... Yıllarca FETÖ’nün yayın organının başyazarlığını yaptı. Fetullah Gülen’in sofrasında yemekler yedi. Fetullah Gülen’le fotoğraflar çektirdi. Şu an FETÖ’den içeride tutulan Alaattin Kaya’nın baş dostu oldu. 17/25 Aralık’tan sonra bile “Fetullah Hoca bu işlerin içinde yoktur” diye yazılar yazdı. Ankara ile Pensilvanya arasında postacılık görevini üstlendi. FETÖ’nün “en kıymetlisi” muamelesi gördü. Fehmi Koru budur. e Fehmi Koru, buna rağmen... ETÖ şüphelisi falan değil.

‘GEL DE ÇILDIRMA’

“Gelgelelim... Fehmi Koru, FETÖ şüphelisi bile sayılmazken... Fehmi Koru’nun... “Burak Akbay’ın babası Ertuğrul Akbay, fi tarihinde benim kulağıma oğlunun Cemaat evlerine takıldığını fısıldamıştı galiba” demesi... Mahkemelerimiz tarafından çok büyük bir ifşa ve çok makbul bir şahitlik olarak kabul gördü. Ve bu nedenle Burak Akbay hakkında FETÖ’cülükten yakalama kararı çıkarıldı. Fehmi Koru tanık... Burak Akbay sanık... Fehmi Koru tanık... Ahmet Şık sanık... Fehmi Koru tanık... Kadri Gürsel sanık... Fehmi Koru tanık... Musa Kart sanık... Fehmi Koru tanık... Barbaros Muratoğlu sanık... Çıldır, çıldır, çıldırırsın vallahi...”

‘CUMHURİYET'E SÖZCÜ'YE FALAN BUNU YAPARSANIZ…’

“BAKIN, bizde fikir özgürlüğü var” diyemezsiniz. “Bakın, bizi özgürce eleştiriyorlar” diyemezsiniz. “Bakın, en sert eleştiriler karşısında bile ne kadar toleranslıyız” diyemezsiniz. “Bakın, ne kadar da demokratik bir yönetimimiz var” diyemezsiniz. Hiç değilse... Bunları söylemek adına... Sözcü’yü, Cumhuriyet’i rahat bırakın.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ