4208 görüntülenme 14 Haziran 2020
İzmir Çeşme ilçesine bağlı gözde tatil beldesi Alaçatı’da mekanların korona virüs salgınına rağmen tıklım tıklım dolu olduğu görüldü.

İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ
Akşam saatlerinde Alaçatı’da çekilen bir videoda Alaçatı’nın dar sokaklarında yer alan mekanların tıklım tıklım dolu olduğu ve salgına karşı alınan sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı görüldü. Öte yandan Alaçatı sokaklarında gezen vatandaşların bir kısmının da maske takmadıkları görüldü.

TATİL BELDELERİNDE YOĞUNLUK
Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlerin gevşetilmesi ile birlikte çok sayıda vatandaş tatil beldelerine akın etmişti. Özellikle Bodrum, Çeşme ve Alaçatı gibi önemli tatil merkezlerinin girişlerinde uzun araç kuyrukları oluşmuştu.

UYARI
Öte yanda Sağlık Bakanlığı Korona virüs Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü, normalleşme sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Tevfik Özlü, "Bugünkü rakamlar bize alarm çalıyor şu anda. Tekrar eskiye dönebiliriz, yasaklar gelebilir, her şey geriye dönebilir diye bizi uyarıyor" dedi.

‘KISITLAMALAR GERİ GELEBİLİR’
Özlü, “Bugünkü rakamlar bize alarm çalıyor şu anda. Aman dikkat diyor. Yanılmayın, bu iş bitmedi, virüs hala bakın ortada ve artış başladı, dikkatli olun, tekrar eskiye dönebiliriz, tekrar kısıtlamalar gelebilir, yasaklar gelebilir, her şey geriye dönebilir diye bizi uyarıyor. “diyerek kamuoyunun dikkatini çekti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ